Kalkavan-Dereli mecliste tartıştı

Nevzat Kalkavan'ın DTO Meclis üyesi Erkan Dereli'nin "Gemi adamları" ile ilgili söz istediği meclis toplantısında kürsüye çıkarken müdahale etmesine, Dereli sert tepki gösterdi.

Kalkavan-Dereli mecliste tartıştı

Deniz Ticaret Odası Haziran ayı Olagan Meclis Toplantısı, eleştirilerin ve tepkilerin yoğun olduğu bir meclis toplantısı olarak gündeme oturdu.

Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu'nu sert bir şekilde eleştiren, DTO Meclis Üyesi Gündüz Kaptanoğlu'nun konuşmasından sonra, söz alıp kürsüye gelmek isteyen, meclis Üyesi Erkan Dereli'yi Nevzat Kalkavan'ın "Kılavuzlukla ilgili önemli konular var. Gündemi değiştirecek konuşmalar yapma" diye tepki göstererek kürsüden inmesini sağlaması Meclis salonunda soğuk bir hava esmesine neden oldu.

Kürsüden sinirli bir şekilde inen DTO Meclis Üyesi Erkan Dereli, Meclis Toplantısının son gündem maddesi olan dilek ve temenniler bölümünde söz alarak, Nevzat Kalkavan'ın tavrına sert tepki gösterdi.

Nevzat Kalkavan'ın kolundan tutarak engellemeye çalışmasını protesto eden Erkan Dereli "Ağabey ve dost olarak bildiğim Nevzat Kalkavan'ın kürsüye giderken yaptığı hareket ve tavır beni ziyadesi ile üzmüştür. Bu tavırı kendisine yakıştıramadım. Şu an karşımda olsa idi çok şeyler konuşacaktım. Meclis toplantısını terk edip gittiği için bu tavrından dolayı kendisini kınıyorum. Bundan sonra Nevzat Kalkavan'la olan arkadaşlığımı ve dostluğumu yeniden gözden geçireceğim" dedi.

Meclis toplantısından sonra sinirli olduğu gözlenen Erkan Dereli'nin, bazı basın mensuplarına Nevzat Kalkavan'ın tavrının doğru ve şık olmadığını söyleyerek üzgün bir şekilde, Deniz Ticaret Odası binasını terk ettiği görüldü.

DenizHaber.Com-Özel

YORUM EKLE
YORUMLAR
BULENT
BULENT - 13 yıl Önce

IMEAK DTO kimsenin malı değildir. Herkes görüşünü belirtir. Beğenen beğenir, beğenmeyen beğenmez.

Sn Erkan Dereli'nin konuşması sonrası bu kürsünün özgür olduğu DTO yönetim kurulu tarından tekrar teyit edilmeli idi. Bu yapılmadığı için sanki yönetim de bu tavıra katılıyormuş gibi bir hava oluşmuştur.

Riza Kalkavan
Riza Kalkavan - 13 yıl Önce

Bence bir insan yapmayacagi sozu vermemeli yok veriyorsa yapmali yok yapmiyorsa neden yapmadigini veya yapamadigini karsina cikip nasil karsinda soz vermisse o sekilde aciklamali sekreterlerle telefonlarla kacmamali bunlari yerine getirdikten sonra bile meydanlarda toplantilarda insanlara karsimamali engel olmamali iste ozaman gercek bir abi amca baba dayi vs olunur. Bunun icin sayin Erkan Dereli siz bosuna uzulmeyin darilmayin normaldir bunlar ayrica butun yorum yapan arkadaslara sesleniyorum artik daha fazla kamyonculara hakaret etmeyelim kiyaslamalari ve orneklendirmeleri baska sekilde yapalim.

Süleyman Savaş
Süleyman Savaş - 13 yıl Önce

insanlarımız bir araya gelerek, kendi mutlulukları için, aydınlık yarınlar için rahatça tepkileri sergilemelidirler.Değişik düşünceler üreterek özgürce söyleşip tartışmalıdırlar. Birlik ve beraberliğimiz, böylece berraklaşan, tartışıla tartışıla tavlanan düşünceler etrafında oluşmalıdır.

Düşünen, duyan, anlayan, gören kişi konuşacaktır, yazacaktır. İçinden doğan bir aydınlığı çevresine yayacaktır. Yanlışlıkları kötülükleri görecek, gösterecektir. Aydın olanların görevidir bu…Sayın Dereli'nin düşüncelerini sergilemek isterken engellenmesini kınıyorum.

SAMI CELEBI
SAMI CELEBI - 13 yıl ÖnceSAYIN ERKAN DERELININ DENIZCILIK CAMIASINA HEM EGITIMCI HEMDE DENIZ EMEKCISI OLARAK YAPTIGI HIZMETLER ORTADADIR VE CAMIACA BILINMEKTEDIR.

DENIZCI VE KAMYONCULARA DAHA DOGRUSU EKMEGINI BU ISTEN CIKARTAN INSANLARA YAPILAN SOZLU HAKARETE,EGITIMCI VE DERNEKCI OLARAK ENGUZEL YANITI VEREBILECEK BIR ODA MENSUBUNUN KONUSMASININ ENGELLENMESI KONU MUHATABI KESIMIN NE DERECE UTANC VE HATA ICINDE OLDUGUNUN GOSTERGESIDIR.

BANA GORE ARTIK BU KISIR DONGUDEN CIKIP BIRDAHA BOYLE BIR OLAYIN TEKRAR EDILMEMESINI TEMENNI ETMEKTEN OTE BIRSEY OLMAMALIDIR.OLAYI ESEFLE KINAR SAYGILAR SUNARIM

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176