Denizci STÖ'lere Baykal'dan Destek

Denizci sivil toplum örgütleri; Ankara'ya çıkarma yaptı. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile görüşen STÖ temsilcileri destek sözü aldı.

Denizci STÖ'lere Baykal'dan Destek

Denizci Örgütler; TBMM'de kabul edilen ve Cumhurbaşkanınca da onaylanarak yürürlüğe giren 491 sayılı Denizcilik Müsteşarlığı'nın Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamede değişiklik yapılmasına dair Kanunun iptali için Anayasa Mahkemesi'ne götürülmesi amacıyla destek almak üzere CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı ziyaret ettiler.

CHP Kastamonu Milletvekili Mehmet Yıldırım ile birlikte CHP Grup Başkanvekili Prof. Dr. Haluk Koç ile de görüşen denizci STÖ temsilcileri; CHP Grup toplantısını da izlediler.

Daha sonra CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile görüşen sivil toplum örgütü temsilcileri; denizcilik eğitimi ile ilgili sorunları anlatarak kanunun iptali için Anayasa Mahkemesi'ne götürülmesi de dahil olmak üzere destek istediler.

Yaklaşık 45 dakika süren görüşmede denizcileri dinleyen CHP Genel Başkanı; kendisinin de eski bir denizci olduğunu belirtti ve destek sözü verdi.

 DENIZCI STO'LER DENIZ BAYKAL ILE

(DenizHaber.Com Özel)

YORUM EKLE
YORUMLAR
bir denizci
bir denizci - 14 yıl Önce

YÜKSEK DENİZCİLİK OKULU VE OKUL MEZUNLARININ , BU HAKLI MÜCADELE AZMİNİ YÜREKTEN DESTEKLİYORUZ. BAŞTA SN. ATTİLLA KOCATAŞ OLARAK DİĞER TÜM ÜYELERE TEŞEKKÜR EDİYORUZ. VE YÜCE YARGIYA GÜVENİYORUZ.

ALLAH SELAMET VERSİN

ulaş önol
ulaş önol - 14 yıl Önce

böyle önemli bir buluşmadan daha çok detay beklerdim... denizcilik eğitimi ile ilgili görüşülen sorunların ve iptal edilmesi için destek beklenen kanunun en azından bu sitede detaylandırılmasını ve herkesin okuyabilmesini dilerim...

katkısı olan herkesin çabalarını takdir eder, saygılar sunarım

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190