Zonguldak'a bir tersane daha...

Zonguldak'ın Kilimli beldesi Alacaağzı mevkiinde yapılması planlanan gemi yapım tersanesi, 2007 yılında tam kapasite ile çalışacak.

Zonguldak'a bir tersane daha...

Zongulda'ta Bir Tersane Daha

Zonguldak'ın Kilimli beldesi Alacaağzı mevkiinde yapılması planlanan gemi yapım tersanesi, 2007 yılında tam kapasite ile çalışacak.

Kilimli beldesinde yapılacak olan gemi yapım tersanesinde betonlama işlemlerinin Kasım ayı içerisinde yapılacağını söyleyen Cansu Gemi Yapım Ltd. Genel Müdürü Bernal Yüce, "İnşaat faaliyetlerine başladık, konteynerler geldi. Arazi üzerinde doldurma ve düzeltme işlemlerini yapıyoruz" dedi.

Bittiği zaman Zonguldak ekonomisine büyük yararlar sağlayacak olan tersanenin, işsizliğin yoğun olarak yaşandığı ve göç veren iller arasında ilk sırayı alan Zonguldak'ta büyük bir rahatlama sağlayacağını da kaydeden Yüce, "Hava koşullarının iyi gitmesi halinde Ocak sonu itibarıyla tersanenin yüzde 30'luk kısmını tamamlayarak saç kesme işlemine başlayacağız. 2006 yılında 500 kişi, 2007 yılının ikinci yarısında 3 vardiye olarak yaklaşık bin kişi bu tersanede çalışmaya başlayacak" diye konuştu.

Kaynak: Kenthaber

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞERİFE YELKENCİ ( ZORLU )
ŞERİFE YELKENCİ ( ZORLU ) - 13 yıl Önce

Zonguldak Kilimli de böyle bir tersanenin açılmasına vesile olan Cansu Deniz Nakliyat ştinin sahibi NİHAT DEMİR beye ondan Allah razı olsun Kilimliye böyle bir iş yeri açtığı için( Bu vatana bir çivi çakandan Allah razı olsun)

Saygılarımla

mustafa  HATİPOĞLU
mustafa HATİPOĞLU - 12 yıl Önce

ZONGULDAK KİLİMLİ DE BÖYLE BİR İŞ İMKANI SAGLADIGINIZ İÇİN ÖNCE ALLAH'A SONRA NİHAT DEMİR BEYE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.SAYGILARIMLA

bulent palaz
bulent palaz - 11 yıl Önce

sevgili dayıcım seni ve bu tersanenin yapılmasında emegi gecen herkesi tebrik eder basarılarının tamamını dilerim gercekten cok sevindim ve bir kez daha senle gurur duydum iyiki varsın

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190