"Stoc Regina" Denize İndirildi.

Çeksan Tersanesinde yapılan ve İsveç'e ihraç edilen 88 metre boyundaki Product Tanker "Stoc Regina" Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın katıldığı törenle denize indirildi.

STOC REGİNA DENİZE İNDİRİLDİ

Çeksan tersanesinde yapılan ve İsveç'e ihraç edilen 88 metre boyundaki Pruduct Oil Tanker "Stoc Regina" Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın katıldığı törenle denize indirildi.

İsveç'te yerleşik Stoc Tankers AB Firmasına teslimatı yapılan, "Stock Regina" yaklaşık 11 Milyon dolara mal oldu.

Törende Konuşan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım; "Kimyasal Tanker ve Pruduct Tanker yapımında dünya birincisiyiz. Çünkü bu tankerlerin yapımı ince emek ister, özel ihtimam ister, kalite ister. Onun içindir ki; Yabancı Armatör; Kimyasal ve Product Tankerde bir marka olan Tuzla Tersanelerini tercih etmekteler" dedi.

Gemi İnşa Sanayicileri Meclis Başkanı Kenan Torlak konuşmasında yeni tersane alanlarının tespitinde bazı bürokratik engeller çıkarıldığını belirterek, Ulaştırma Bakanı Yıldırım'dan destek istedi.

Daha sonra kürsüye gelen,Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Erol Yüce; Bakan Yıldırım'a Denizcilik Müsteşarlığına İsmet Yılmaz'ı getirmelerinden dolayı teşekkür etti ve "Bize böyle değerli bir bürokratı kazandırdığınız için size minnet borçluyuz" dedi. Tersanelerimizin bir kalite merci noktasına geldiğini belirten Erol Yüce "Gerçekten Tuzla Tersaneler Bölgesinin bir Marka olduğunu bütün dünya kabul etmiştir" ifadesini kullandı.

Törende verilen plaketlerden sonra "Stock Regina denize indirildi.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176

banner190