İlk otel gemi denizle buluştu

Çanakkale Gelibolu Tersanesi’nde, İsviçreli ABC Maritime AG firmasının siparişi üzerine inşa edilen M/V ELISA isimli “Otel Gemi”, geçen hafta denize indirildi.

İlk otel gemi denizle buluştu

Çanakkale Gelibolu Tersanesi’nde, İsviçreli ABC Maritime AG firmasının siparişi üzerine inşa edilen M/V ELISA isimli “Accommodation Barge” bir başka deyişle “Otel Gemi”, geçen hafta denize indirildi.

Türkiye’de inşa edilen ilk otel gemi ve ilk dizel elektrik tahrik sistemli gemi olduğu bildirilen M/V ELISA’nın, 8 aylık bir sürede inşa edildiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Haziran ayında teslimi planlanan geminin, tamamlandıktan sonra, Batı Afrika’da TOTAL firmasının Gabon sahilleri açıklarındaki petrol arama platformlarında çalışan personelin yatakhane gemisi olarak görev yapmak üzere Gabon’a gideceği bildiriliyor.

85 kişinin ihtiyacına cevap verecek

70 m boy, 20 m en, 4.3 m derinlik, 2.3 m su çekim özelliklerine sahip gemide; 1-2 ve 4 kişilik, toplam 43 kamara arasında paylaştırılmış olan 85 kişilik yatak kapasitesi, 24 saat devamlı hizmet verebilecek kapasitede bir mutfak, yemek salonu, spor salonları, eğlenme-dinlenme salonları, toplantı odaları ve çeşitli atölyeler bulunuyor.

Kaynak:DTO

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
YORUMLAR
RASİM  Alekperov
RASİM Alekperov - 13 yıl Önce

Mehmet Aksoy ve personeli tebrik ederim.Saygılarımla.

Rasim AlekperovAlbros Denizcilik sti.

Mehmet Turgay TUFANOĞLU
Mehmet Turgay TUFANOĞLU - 13 yıl ÖnceTEBRİKLER GELİBOLU TERSANESİ

BARBAROS'UN TORUNLARI

EN ALT KADEMEDEN

EN ÜST KADEME

ÇALIŞKAN AZİMLİ PERSONELİNE.

ÇANAKKALE YOL GÖSTERİR.

RUHLARINIZ ŞAD,MEKANLARINIZ CENNET OLSUN

SAYGILARIMLA.

Mehmet T.TUFANOĞLU

TUFAN TUFANOĞLU SHIPPING AGENCY

T R A B Z O N

ünal özer
ünal özer - 13 yıl ÖnceDENİZCİLİK CAMİASINDA Kİ YENİLİKLER VE GELİŞMELER HEPİMİZİ MUTLU ETMEKTE. EMEĞİ GEÇENLERİ TEBRİK EDERİZ

CEYHAN DENİZCİLİK / ALİAĞA - İZMİR

mustafa PINAR
mustafa PINAR - 12 yıl Önce

gercek olan hizmeti hakkiyla yapan takdir edilmeli gercekten bugeminin yapiminda emegigecen arkadaslari taktiretmek gerek emegin karsiligi gzel bir gemi ortaya cikmis ,denizlerimizde bulunmasi ve turklerin bu konuda dunya pazarian girmesi ve bu iste uzman olmalari gururverici.tebrikler

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176