Dünya Denizciliğinin Oscar’ına Aday…

Tura Turizm, sosyal sorumluluğunun bilincinde yarattığı tur teması ile deniz seyahat ve kruvaziyer turizminin Oscar’ları sayılan ‘Seatrade Cruise Awards 2011’de finale kaldı.

Dünya Denizciliğinin Oscar’ına Aday…

Türkiye’nin önde gelen kruvaziyer turizm firması Tura Turizm, sosyal sorumluluğunun bilincinde yarattığı tur teması ile deniz seyahat ve kruvaziyer turizminin Oscar’ları sayılan ‘Seatrade Cruise Awards 2011’de finale kaldı.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden birçok kruvaziyer firmasının farklı kategorilerde aday adayı olarak başvuru yaptığı ‘Seatrade Cruise Awards 2011’ değerlendirme kurulu Tura Turizm’in ‘Lost, but not forgotten’ konseptli Marmaris kara turunu ‘Yenilikçi Kara Gezintileri’ (Innovative Shorex) kategorisinde son üçe bıraktı.

 ‘Lost, but not forgotten’ isimli tur kapsamında Tura Turizm kruvaziyerlerden Marmaris kıyılarına indirdiği turistleri bölgede yok olmaya yüz tutmuş doğal ve kültürel hayata dair bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

Tur programı kapsamında ziyaretçiler Caretta Caretta’ların yumurtladığı Iztuzu plajını ziyaret ediyor. Bozburun köyünde bulunan 2000 yıllık ‘Bayır’ ağacını görüyorlar.

Daha sonra Gökkova körfezine bakan ve orijinal mimarisine ve dokusuna sahip çıkılmaya çalışılan Akyaka köyünü ziyaret eden turistler geleneksel Yörük çadırlarında yemek yiyorlar, dalından çilek topluyorlar…

Daha önce 2007 yılında “en iyi tur operatörü” ve 2009 yılında “en yenilikçi tur operatörü” seçilen ve ödüllerini Türkiye’ye kazandıran Tura Turizm bu sene de yine ilk üçe girmenin haklı gururunu yaşıyor…

2011 yılının ödülünü kazanan dünya denizcilik ve Cruise firmaları 27 Eylül’de Almanya’nın Hamburg kentinde tarihi Tivol, Tiyatrosunda ödüllerini alacaklar…

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176