UBS Cup ile İstanbul geçmişe dönecek

Marmara Denizi Anadolu Sahili, 1800’lü yıllardan beri birçok yarışa tanıklık ederken, bu sene ilk defa düzenlenecek olan UBS Cup Nostalji 1917 Yelken Yarışı’na sahne olacak.

UBS Cup ile İstanbul geçmişe dönecek

UBS CUP  NOSTALJİ 1917 İLE, İSTANBUL GEÇMİŞE DÖNÜYOR

Marmara Denizi Anadolu Sahili, 1800’lü yıllardan beri birçok yarışa tanıklık ederken,  bu sene ilk defa düzenlenecek olan UBS Cup Nostalji 1917 Yelken Yarışı’na sahne olacak.

1800’lü yıllarda yelken sporu genellikle Büyükada, Moda ve Yeşilköy’de oturan Levanten aileler tarafından yapılıyordu. 1910’lara gelindiğinde Türk sporcuları da bu spora ilgi duymaya ve yarışlara katılmaya başladılar. İstanbul Yelken Kulübü üyelerinden birinin Paris’te sahafları dolaşırken bulduğu ve Osmanlıca yazılmış olan rota ve kural kitapçığının tercüme edilmesi üzerine yarışın tarihinin 1917 olduğu anlaşıldı. Gerçekleştirilen bu yarıştan tam 90 sene sonra İstanbul Yelken Kulübü’nün katkılarıyla başta UBS AG olmak üzere Swiss International Airlines, Audermars Piguet, Swissotel The Bosphorus ve Peri Yachting sponsorluğunda yapılacak olan UBS Cup Nostalji 1917 yarışa tekrar hayat veriyor.

UBS Cup Nostalji 1917, aynı zamanda Kabotaj Bayramı olan 1 Temmuz 2007 tarihinde 90 sene önceki aynı rotayı takip edecek, kurallar aynı olacak ve yarışın startını Deniz Kuvvetleri Komutanı verecek. Yarış Heybeliada’dan başlayacak, Kalamış Koyu’na doğru devam edecek ve Deniz Lisesi Komutanlığı önünde sona erecek. 1917 senesinde 10-15 yatın katıldığı yarışa bu sene 75 adet teknenin katılması bekleniyor.

Dünyanın önde gelen finans firmalarından biri olan UBS aynı zamanda dünyaca ünlü America’s Cup yarışlarının son şampiyonu Alinghi takımının da ana sponsoru. UBS Cup’ı Türkiye’de gelenekselleştirmeyi düşünen UBS, ileride Türk yelken severleri Alinghi takımı üyeleri ile de tanıştırmayı hedefliyor.

UBS, yelken sporuna katkılarına ayrıca İstanbul Yelken Kulübü’ne hediye ettiği Optimist’lerle de devam ediyor. UBS tarafından hediye edilen 4 adet Optimist İstanbul Yelken Kulübü’nde gençlerin eğitilmesi ve spora olan ilginin artırılması için kullanılacak.

UBS

Dünyanın önde gelen finans firmalarından biri olan UBS, basiretli bir küresel müşteri kitlesine hizmet vermektedir. Örgüt olarak UBS, finansal güç ile uluslar arası kültürü harmanlayarak değişime kucak açar. Bütünlüklü bir firma olarak UBS, içinde yer aldığı tüm işlerle ilgili uzmanlığı ile kaynakları birleştirerek müşterileri için artık değer yaratır.

Önde gelen küresel servet yöneticisi olan UBS, üst düzey yatırım bankacılığı ve menkul kıymetler firması ve dünyanın en büyük aktif yöneticilerinden biridir. İsviçre’de UBS, perakende ve ticari bankacılık piyasasının lideridir.

UBS dünyanın tüm büyük finansal merkezlerinde faaliyet göstermektedir. Elli ülkede ofisleri bulunan UBS’in çalışanlarının %39’u Amerika kıtalarında, %36’sı İsviçre’de, %16’sı diğer Avrupa ülkelerinde ve %9’u Pasifik Asya ülkelerindedir. UBS’in finansal bölümü tüm dünya üzerinde 75.000 kişiye iş sağlamaktadır. UBS’in hisseleri, SWX İsviçre Borsası, New York Borsası (NYSE) ve Tokyo Borsası (TSE) listelerinde yer almaktadır.

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176