2012 Dünya Yüzme Şampiyonası İstanbul'da

İstanbul, 2012 yılı Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'na evsahipliği yapmaya hak kazandı

2012 Dünya Yüzme Şampiyonası İstanbul'da

2012 Dünya Yüzme Şampiyonası İstanbul'da

MANCHESTER – İngiltere'nin Manchester kentinde yapılan seçmeleri diğer rakibi olan Viyana'ya karşı açık farkla kazanan İstanbul, 2012 yılı Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası'na evsahipliği yapmaya hak kazandı.

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Yüzme Federasyonu Başkanı Aydın Karakuzu ve İstanbul Vali Yardımcısı Ergun Güngör ile öteki yetkililerin katıldığı toplantıda İstanbul, Avusturya'nın başkenti Viyana karşısında oylamada açık farklı bir galibiyet elde etti.
Sonucun açıklanmasının ardından Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu ile Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) Başkanı Mustafa Larfoui, 2012'deki Dünya Şampiyonası'nın İstanbul'da yapılacağını gösteren sözleşmeyi imzaladılar.

Daha sonra bir açıklama yapan Murat Başesgioğlu, Türkiye'nin, 2012'deki şampiyonayı en iyi biçimde değerlendireceğini belirterek, ''Böylece bu organizasyon ülkemizde yüzme sporunun daha çok sevilmesine ve yeni şampiyonlar yetişmesine katkıda bulunacak ve yeni şampiyonlar bizim ülkemizden çıkacak'' dedi.

Türkiye, bu kararla tarihinde ilk kez yüzmede bir Dünya Şampiyonası'na evsahipliği yapmaya hak kazandı.

2012 yılında ayrıca Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'na da evsahipliği yapacak olan Türkiye, her iki organizasyonu da yapımı halen sürdürülen ve 17 bin kişi kapasiteli Ataköy'deki Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirecek. (AA)

DenizHaber.Com

YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176