banner191

banner148

banner179

banner176

Yozgat Bozok Üniversitesi Kariyer Ve Eğitim Planlama Seminerleri Sona Erdi

Bozok Üniversitesi tarafından Yozgat ve ilçelerinde düzenlenen Kariyer ve Eğitim Planlama Seminerleri sona erdi.Bozok Üniversitesi, üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan lise 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik, kariyer planlaması,...

YOZGAT 02.03.2016, 17:52
Yozgat Bozok Üniversitesi Kariyer Ve Eğitim Planlama Seminerleri Sona Erdi
Bozok Üniversitesi tarafından Yozgat ve ilçelerinde düzenlenen Kariyer ve Eğitim Planlama Seminerleri sona erdi.
Bozok Üniversitesi, üniversiteye giriş sınavlarına hazırlanan lise 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik, kariyer planlaması, meslek seçimi, sınava ilişkin dikkat edilmesi gereken hususlar, üniversite tercihlerine ilişkin detaylar, Bozok Üniversitesinin eğitim imkanları ve bölümlerin tanıtılmasına yönelik seminerler sona erdi.
Seminerlere katılan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Özköse, Üniversite sınavlarına hazırlık aşamasında olan lise öğrencilerine maddi imkansızlıklardan daha çok moral ve motivasyonun başarılı olmada daha çok önem arz ettiğini belirterek ,“Hayatta kuşanabileceğiniz ana vazife öğrenmek, bilmek ve yetişmek. Bugün ülkemizin içinden geçmiş olduğu bu zor dönemde başarılı olmasının, kalkınmasının, zengin ekonomisi, güçlü siyaseti ve yarınlara, yüzyıllara gidecek olan bir medeniyeti kurmasının yolu, neslimizin kayıp nesil değil yetişmiş bir nesil olmasından geçmektedir. Sizlerin bilgelik yolunda, bilgelik destanını yazacak kıymette olmanızdır. O nedenle üniversite eğitimi lüks bir eğitim değildir. Olması gereken bir eğitimdir. Lise eğitimi üniversite eğitimine hazırlık aşaması niteliğindedir. Bu anlamda liseden sonra bizim, üniversiteyi kazanmamız ailemize ve ülkemize karşı sorumluluğumuzun gereğidir, milletimizin sizden beklediğidir. Gelişmiş ülkeler ancak bilim politikalarıyla geliştiler. Yetişmiş bir neslin vücuda gelmesiyle kalkınmayı sağladılar. Sizler de bu minvalde ülkemizin yetişmiş bireyleri olmalısınız” dedi.
Yorumlar (0)
25°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?