Kan bağışı şenliği

Adana’da aday öğretmenler, ‘Gönüllülük ve Girişimcilik Çalışması Programı’ kapsamında Kızılay’a kan bağışladı.Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik, Adana Anadolu Lisesi bahçesinde şenlik...

Kan bağışı şenliği
Adana’da aday öğretmenler, ‘Gönüllülük ve Girişimcilik Çalışması Programı’ kapsamında Kızılay’a kan bağışladı.

Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlik, Adana Anadolu Lisesi bahçesinde şenlik havasında gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda, Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Dağlı ve Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı hazır bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Dağlı, aday öğretmenlerin toplumsal bilinç ve gönüllülük esasına dayalı kan bağışında bulunarak, toplumun önder kişileri arasında yer almalarına en güzel örnek oluşturduklarını ifade etti.

Kızılay Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı da, gönüllü ve güvenli kan bağışçı sayısını artırmak için okullarda “Geleceğin Kan Bağışçıları Kazanım Programı”nı hayata geçiren Türk Kızılayı’nın, şubelerinin de desteğiyle önemli mesafeler kat ettiğini söyledi.

Programda, 200 kişi kan bağışında bulundu. 40 kişi ise sağlık sorunları nedeniyle kan veremedi. Liseli öğrenciler ise bahçeye kurulan ses sistemi ile bağış süresi boyunca konser verdi.Cihan
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176