banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Yalova’da Aday Öğretmenler Danışman Öğretmenlerle Buluştu

Yalova’da aday öğretmenlere eğitim veriliyor.Milli Eğitim Bakanlığı’nca devreye sokulan ve 6 ay sürecek program kapsamında aday öğretmenler kendilerine rehberlik edecek danışman öğretmenlerle bir araya geldi. Halk Eğitim Merkezi’ndeki...

YALOVA 02.03.2016, 16:13
Yalova’da Aday Öğretmenler Danışman Öğretmenlerle Buluştu
Yalova’da aday öğretmenlere eğitim veriliyor.
Milli Eğitim Bakanlığı’nca devreye sokulan ve 6 ay sürecek program kapsamında aday öğretmenler kendilerine rehberlik edecek danışman öğretmenlerle bir araya geldi. Halk Eğitim Merkezi’ndeki törene 71 aday öğretmen ve 71 danışman öğretmenin yanısıra Yalova Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete ve okul müdürleri katıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, "Eğitim adına yeni arayışların hız kazandığı bir dünyada yaşıyoruz. Bilgi birikiminin nesilden nesile aktarılması ve geliştirilmesi gerekmektedir. Bu aktarılma ve geliştirme sürecinde bir öğrenen kadar öğretene de ihtiyaç vardır. Öğretmen kavramı da burada ön plana çıkmaktadır. Usta bir öğretmenin elinde staj dönemi içinde yetişecek öğretmen adayları, yoğun bir uygulama süreci ile mesleğe daha hazır hâle getirilmelidir. Tüm bu süreçlerin sonunda geleceğimiz olan öğrencilerimiz daha iyi bir eğitim sisteminde yarına daha güvenle bakabileceklerdir. Neslimizin itibarı öğretmenlerimizin elindedir" dedi.
Konuşmaların ardından 71 danışman öğretmen, aday öğretmenlere kalem ve yetiştirecekleri öğrencileri temsil eden çam fidanı hediye etti.
Yorumlar (0)
21°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?