banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Van’da Bu Manzaranın Önüne Geçilemiyor

Van’ın Sıhke gölü yakınındaki hayvan pazarının önünde tezgah açan korsan kasaplar kaçak et kesiminden vazgeçmezken, etrafa atılan sakatat ve iç organlar kötü görüntünün yanı sıra çevreyi kokusuyla rahatsız ediyor.Van-Özalp kara...

VAN 02.03.2016, 16:49
Van’da Bu Manzaranın Önüne Geçilemiyor
Van’ın Sıhke gölü yakınındaki hayvan pazarının önünde tezgah açan korsan kasaplar kaçak et kesiminden vazgeçmezken, etrafa atılan sakatat ve iç organlar kötü görüntünün yanı sıra çevreyi kokusuyla rahatsız ediyor.
Van-Özalp kara yolu üzerinde bulunan hayvan pazarında kaçak kesim aralıksız devam ederken, kesilen hayvanlardan arta kalanlar etrafa saçılıyor. Geniş bir araziye yayılan sakatat, iç organlar ve çevredeki kan izlerine rağmen uzun süre devam eden sorun karşısında herhangi bir müdahale yapılmaması dikkat çekiyor. Pazarda satılan küçük ve büyükbaş hayvanların hemen kesilip piyasadan daha ucuza et satılmasından kaynaklanan olumsuzluk, çevrede yaşayan halkın tepkisine neden oluyor. Pazara getirilen büyük ve küçükbaş hayvanlar alıcı beklerken, el yakan fiyatlardan dolayı vatandaş canlı hayvan almaya çekiniyor. Birkaç vatandaşın ortaklaşa aldığı hayvanlar pazar dışında kurulan seyyar tezgahlarda korsan kasaplar tarafından kesiliyor. Yetersiz denetim yüzünden yol kenarında hijyenik olmayan bir ortamda kesilen hayvanlar, kurulan seyyar tezgah ve elektrik direklerine asılarak içleri temizlenirken, sakatatlar çevreye atılıyor. Kaçak kesilen hayvan etlerinin, market ve kasaplara oranla ucuz satıldığı için vatandaşlar tarafından rağbet gördüğü belirtiliyor.
Yorumlar (0)
18°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?