banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

İnci kefali balığı için çalışan tarım ekiplerinin zor anları

VAN TARIM VE ORMAN İL MÜDÜRLÜĞÜ, VAN GÖLÜ’NDE YAŞAYABİLEN TEK BALIK TÜRÜ OLAN İNCİ KEFALİ İÇİN 3 AY BOYUNCA DEVAM EDECEK OLAN AV YASAĞI SÜRESİNCE MANSAPTA YAPTIĞI ÇALIŞMALARDA ZOR ANLAR YAŞADI.

VAN 30.04.2020, 17:32
İnci kefali balığı için çalışan tarım ekiplerinin zor anları

Van Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Van Gölü’nde yaşayabilen tek balık türü olan inci kefali için 3 ay boyunca devam edecek olan av yasağı süresince mansapta yaptığı çalışmalarda zor anlar yaşadı.

Van Gölü’nde yaşayan ve endemik bir tür olan inci kefali (Van balığı), 15 Nisan-15 Temmuz tarihleri arasında 3 ay süresince tatlı su ağızlarına göç ederek yumurtalarını bırakıyor. Gerçekleştirdiği yolculukta eşsiz bir görüntü sergileyen inci kefalinin özellikle kaçak balıkçıların hedefi haline gelmemesi için Van Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Muhammet Demir ve şube personelleri yoğun çaba sarf ediyor. Bu kapsamda yoğun çalışma sergileyen ekipler, Van Gölü’ne dökülen Engil Çayı’nın mansap bölgesindeki denetimlerinde zor anlar yaşıyor. Bataklık alanında çalışma yapan ekipler, Ramazan ayının da etkisiyle suda ilerlemekte güçlük çekti.

Van Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Müdürlüğü personelinin yasak süresince göl kenarındaki yerleşim birimlerinde ve tatlı su ağızlarında tedbirleri devam edecek.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
5
sisli
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102