banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner148

banner145

banner179

banner243

Sıcak havalarda hamile kadınların bol su tüketmesi gerekiyor

Mevsim gereği sıcaklıklarının yüksel seyretmesi vücudun su ihtiyacını artırırken, Dr. Aytaç İmren özellikle hamile kadınların bol tüketmesi gerektiği yönünde uyarıda bulundu.Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aytaç İmren,...

UŞAK 19.07.2017, 14:24
Sıcak havalarda hamile kadınların bol su tüketmesi gerekiyor

Mevsim gereği sıcaklıklarının yüksel seyretmesi vücudun su ihtiyacını artırırken, Dr. Aytaç İmren özellikle hamile kadınların bol tüketmesi gerektiği yönünde uyarıda bulundu.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Aytaç İmren, sıcak havalarda hamile olan kadınların günün belirli saatleri içerisinde 11:00 - 16:00 arası mümkün olduğu müddetçe dışarı çıkmamaları gerektiğini dile getirdi.

İmren ayrıca hamile kişilerin günlük su tüketimine dikkat etmeleri gerektiğine vurgu yaparak hamile kişilerin dışarı çıkmalarını gerektirecek önemli bir işlerinin olmadığı sürece evlerinde kalıp istirahat etmeleri gerektiğini kaydetti. Gebelikte sıvı tüketiminin az alındığı dönemde erken doğum riskinin oluğunu söyleyen İmren; "Hamilelerin bu dönemde sıvı tüketmeleri oldukça önemli, günlük 2 L ile 2,5 L arası su tüketmeleri gerekir. Sıvı tüketimine dikkat etmeyenler enfeksiyon oraları artıyor. Yine bu enfeksiyon riskine bağlı olarak ağrı ve erken doğumların gerçekleştiğini görüyoruz. Bu risklerden korunmak için yeterli miktarda sıvı tüketmeleri gerekiyor’’ şeklinde konuştu.

Sıcak havalarda su tüketiminin yanı sıra gebelik döneminde olan kişilerin ayrıca yeterli miktarda meyve ve sebze tüketimine de özen gösterilmesinin kendileri açısından oldukça önemli olduğunu dile getiren İmren, katkısız soda ve maden sularının gebeler açısından oldukça önemli olduğunu, denize girecek olan hamile kişiler için güneşe dikkat etmeleri gerektiğini belitti.
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102