banner191

banner148

banner179

banner176

Türk Boğazlarında Seyrüsefer Emniyeti Konuşuldu

BAU TURBAM tarafından düzenlenen "80. Yılında Montrö Sözleşmesi ve Türk Boğazları" konulu Uluslararası Sempozyumda Türk Boğazları, seyrüsefer emniyeti bakımından masaya yatırıldı.

BOĞAZLAR 12.11.2016, 11:28 12.11.2016, 12:43 Nermin İstikbal

BAU TURBAM tarafından düzenlenen "80. Yılında Montrö Sözleşmesi ve Türk Boğazları" konulu Uluslararası Sempozyumda Türk Boğazları, seyrüsefer emniyeti bakımından özel bir panel ile masaya yatırıldı. 

Oturum başkanlığını  Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi  Deniz Hukuku Araştırmaları Merkezi (DEHUKAM) Yönetim Kurulu üyesi Prof.Dr. Funda Keskin ATA'nın yaptığı panelde Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü adına Baş Kılavuz Kaptan Cahit İstikbal, Türk Boğazları’nda, Deniz Emniyeti Uygulamalarını anlatırken, Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Samim ÜNAN ve Okan Üniversitesi Öğretim Üyesi​ Yrd.Doç.Dr. Mehmet GÖKTAN Montreux Türk Boğazları Sözleşmesi, Altın Frank Uygulamalarını, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İç Sular Düzenleme Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Kaptan Okay KILIÇ Türk Boğazları ile ilgili Uluslararası ve Ulusal Düzenlemeler ve Uygulamalarını anlattılar. 


 

Yorumlar (0)
22°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?