banner191

banner148

banner179

banner176

DTO Şikayetçi; Müsteşar Temkinli

Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Tamer Kıran Boğaz geçişlerindeki beklemelerden şikayetçi oldu. Denizcilik Müsteşarı İsmet Yılmaz "Önce Güvenlik" dedi.

BOĞAZLAR 28.04.2005, 22:42
DTO Şikayetçi; Müsteşar Temkinli

DTO ŞİKAYETÇİ; MÜSTEŞARLIK TEMKİNLİ

Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Tamer Kıran Boğaz geçişlerindeki beklemelerden şikayetçi oldu. Ancak Denizcilik Müsteşarı İsmet Yılmaz "Önce Güvenlik" dedi.

Deniz Ticaret Odası'nın Meclis Toplantısında söz alan DTO Yönetim Kurulu Üyesi Tamer Kıran; Boğaz geçişlerinde beklemelerin  Koster Armatörünün sıkıntıya soktuğunu dile getiren Tamer Kıran "KEGKİ ve Denizcilik Müsteşarlığı İstanbul Bölge Müdürlüğü ile yaptığımız toplantılarda beklemelere çare bulmak için bazı projeler gerçekleştirdiklerini ancak konunun çözülemediğini" ifade etti.

Önlerinde Tüzük ve Yönetmeliklerin olduğunu ve bu konudan dolayı ellerinin ve kollarının bağlı olduğunu söyleyen Tamer Kıran "VTS'den arkadaşlar büyük bir özveri ile çalışıyorlar ancak Koster Armatöründen şikayet almaya devam ediyoruz" dedi.

Kürsüye gelen Denizcilik Müsteşarı İsmet Yılmaz "Boğazlardaki beklemeler yoğun trafikten ve doğal hadiselerden kaynaklanmaktadır. Geçen sene 53 bin gemi geçerken bu sene rakam geçen senenin bu aylarına göre %20 artmaktadır. Boğazlarda meydana gelebilecek bir kaza boğazın temelli kapanmasına yol açar. Bizim için önce Güvenliktir. Boğaz konusunda herşeyden taviz veririz, Ancak Güvenlikten asla taviz vermeyiz" dedi.

DenizHaber.Com-Özel

Yorumlar (3)
Cemal Doğan 15 yıl önce
Boğaz'da bir facia yaşanırsa sorumluluk kimde olacak? Denizcilik Müsteşarlığı'nda mı yoksa DTO'nun sayın yöneticilerinde mi?

Ticaretin önceliğinin kâr olması doğaldır. Devletin önceliği de güvenlik olmalı elbette.
Ebru Paylan 15 yıl önce
boğaz hızlı geçiş ve yogunluktan cok kalitesiz işletme ve bakımsız gemilerden dolayı güvensizdir,boğazda sorun yasayan gemilerin yüzde doksanı bakımsız ,sigortaları eksik ve iyi bir klas kurulusuna baglı olmayan kontrolsüz gemilerdir.
hüsamettin Canbilen 15 yıl önce
Bir taraftan güvenli geçiş diyecegiz bir tarafta her gelen elini kolunu sallıyarak boğazdan geçecek.Bu tam bir çelişkidir.Kuralsız işler KAOS'a gider ve kazayı davet eder.Büyük dökmeci bekliyorsa kosterlerde bekler.Ancak Tanker geçişlerinden dolayı bekliyen gemilerin hakkı yendiğine inanıyorum.Bu sebeple sanki koster armatörlerinin tanker armatörlerinden tazminat hakkı olmalıdır.Bu arada Rusların ve Batılı bazı ülkelerin Boğazlar üzerinde kontrol hakkı istediğini göz önünde bulundurarak bu tür sorumsuz açıklamalardan kaçının.Sonra birileri kalkar der ki: Türkler bu işi iyi yapamıyorlar hatta kendi armatörleri bile şikayetçi bırakın biz yapalım.

Siz buna ne cevap vereceksiniz acaba bunu hiç düşündünüz mü?
15°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?