Dev Platform, İstanbul Boğazı'na giriş yaptı

Karadeniz'de petrol umudumuz olan dev platform, 5 kılavuz kaptanın yönetiminde, 4 römorkör ve Kıyı Emniyeti'ne ait 2 hızlı tahlisiye botu eşliğinde Boğaz'a giriş yaptı

Dev Platform, İstanbul Boğazı'na giriş yaptı

Dev Platform, İstanbul Boğazı'na giriş yaptı

İstanbul Boğazındaki Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinin altından geçebilmesi için 120 metre uzunluğundaki kulesi kesilen 'Leiv Eiriksson' adlı platform ve onu çeken Norveç bandıralı 'Siem Danis' adlı römorkör, ilave 4 adet römorkör ile birlikte ve Türkiye denizcilik İşletmeleri'ne bağlı 5 kılavuz kaptanın yönetiminde saat 0900 da İstanbul Boğazı'na Marmara'dan giriş yaptı.

Dev platforma; TDİ'ye ait Nazım Tur ve TDİ Zübeyde Ana römorkörleri ile Kıyı Emniyeti'ne ait Kurtarma 1 ve Kurtarma 2 Römorkörleri refakat ediyor.

Bahama Bayraklı gemi statüsündeki dev platformun saat 11:00 sularında Boğaz geçişini tamamlayarak Karadeniz'e açılması bekleniyor.

'Ocean Rig' firmasından kiralanan platform, kesilen kısımlarının monte edilmesinin ardından 2010 Şubat ayı ortalarında sondaj çalışmalarına başlayacak.

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Engin TURAN
Engin TURAN - 9 yıl Önce

Emniyet hat safhada...Ama platforma dogru hareket eden girgir'a ne demeli bilmiyorum....

BASRI-YAKINGEL
BASRI-YAKINGEL - 9 yıl Önce

sayim editör,, haberi resimle taclandirmissiniz,, tebrik ederiz,iste habercilik budur, inanin 2-3 sefer resimlere baktim , harika olmus ((yanniz, bir resimi 2-3 sefer ayni basmissiniz,dikkat lütfen ??),,Basarilar dilegimle.......

- 9 yıl Önce

O GIRGIR HERALDE PLATFORMUN AYAKLARININ ARASINDAN GECMEYI DUSUNUYORDU...

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176