banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

“Her Yönüyle Trabzon” Etkinlikleri 910 Bin Euro Maliyetle Gerçekleştirildi

Dortmund’da düzenlenen Her Yönüyle Trabzon Etkinliklerinin 910 bin Euro maliyetle gerçekleştirildiği belirtilirken Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin kasasından etkinlikler için 150 bin Euro çıktığı kaydedildi.Trabzon Büyükşehir Belediyesi,...

TRABZON 02.03.2016, 17:18
“Her Yönüyle Trabzon” Etkinlikleri 910 Bin Euro Maliyetle Gerçekleştirildi
Dortmund’da düzenlenen Her Yönüyle Trabzon Etkinliklerinin 910 bin Euro maliyetle gerçekleştirildiği belirtilirken Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin kasasından etkinlikler için 150 bin Euro çıktığı kaydedildi.
Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Trabzon Vakfı ve Avrupa Trabzon Dernekler Federasyonu tarafından 24-28 Şubat tarihlerinde Almanya’nın Dortmund kentinde gerçekleştirilen “Her Yönüyle Trabzon” etkinliklerinin değerlendirme toplantısı yapıldı.
EYOF Hatıra Parkı’nda gerçekleştirilen toplantıda Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Gençlik ve Spor eski Bakanı Faruk Nafiz Özak ve Trabzon Vakfı Başkanı Bilgin Aygül’ün yanı sıra Trabzon’dan etkinliklere katılan kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, sanatçılar, gazeteciler ve organizasyonda görev alan gazeteciler hazır bulundu.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, amaçlarının etkinliklere katılanların değerlendirmesini alarak eksiklik ve aksaklıkları görmek olduğunu kaydederken tüm katılımcıların görüşmelerini ifade etmelerini istedi. Başkan Gümrükçüoğlu, “Bizim bu toplantıdaki amacımız sizlerin kanaatlerinizi, varsa tenkitlerinizi almak. Eksiklikler ve fazlalıklara dair tüm katılımcılarımızı dinlemek istiyoruz. Ayrıca yazılı olarak görüşlerinizi alacağız. Tüm bu ifadeleriniz bizlere yol gösterici olacaktır. Burada önemli olan sizlerin düşüncelerinizdir, tespitlerinizdir” diye konuştu.
BİRLİK OLDUĞUMUZDA NELER BAŞARABİLECEĞİMİZİ GÖSTERDİK
Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ise konuşmasında etkinliklerin başarı ile tamamlandığını kaydederken, “Bu etkinliğin orada gerçekleştirilmesi tek başına büyük bir başarıdır. Trabzon’un birlik ve beraberlik olduğu zaman neler başarabileceğini, yurt dışındaki vatandaşlarımızı nasıl kucaklayacağımızı göstermiş olduk ve kardeş şehir Dortmund’la bağların daha da kuvvetlenmesini, pek çok alanda somut işbirliklerinin nasıl yapılabileceğinin alt yapısı oluşmuş oldu” ifadelerini kullandı.
ALMANLAR ‘BU İŞİ NASIL BAŞARDINIZ’ DİYE HAYRET ETTİLER
Etkinliklerin organizatörlerinden Trabzon Vakfı Başkanı Bilgin Aygül de yorucu bir projenin tamamlandığını kaydederek, “Eğer bu projeleri el birliğiyle gerçekleştirebilsek bir daha ki dönemlerde çok daha başarılı sonuçlar görebiliriz. Bu projede Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’nun, milletvekillerimizin çok desteğini gördük. Eğer Büyükşehir Belediyesi olmasıydı bu proje başarıya ulaşmazdı. Almanlar ‘bu kadar kısa sürede böyle bir proje yaşama nasıl geçer’ diye hayret ettiler” şeklinde konuştu.
40 YILIN HESABINI KURUŞUNA KADAR VERMEYE HAZIRIM
Konuşmasında bazı eleştirilere de yanıt veren Aygül, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Ben 1976’da Trabzon Derneği’nin kurucularındanım, 86‘da Trabzon Vakfı’nı kurduk. Bu projeye 10 yıl önce başladık. Bir kırgınlığımı dile getirmek istiyorum. Son dönemde çok ağır, beni çok üzen yazılar okudum medyadan. Hatta bazıları da benim çok eski arkadaşım. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan, maalesef ilgi odağı olmak için abuk sabuk şeyle yazan, gazeteci geçinen birkaç kişi var. Bir şeyin altını çizerek söylemek istiyorum: Ben Trabzon Vakfı ve Trabzon’la ilgili hiçbir işte bir kuruş para, ücret almadım, almam, böyle bir işe girmem. Çünkü bu benim onurumdur, 40 yıllık emeğimdir. Benim geçmişim Trabzon Vakfı’dır. Ben gerçekten birkaç arkadaşa çok kırıldım. Benim gibim insanları lütfen kırmasınlar. Araştırsınlar bilgi sahibi olsunlar ondan sonra ne yaparsa yapsınlar, haklıysalar lanetlesinler ama bilgi sahibi olmadan insanları Trabzon’dan küstürmesinler. Sizleri tenzih ediyorum ama bir aydır canım yandı. Bu kadar yorgunluğun altında böyle abuk sabuk şeylerle uğraştık. Değil iki yılın, on yılın kırk yılın hesabını kuruşuna kadar vermeye hazırım.”
ETKİNLİKLERİN TOPLAM MALİYETİ 910 BİN EURO OLDU
Dortmund’da gerçekleştirilen Her Yönüyle Trabzon Etkinliklerinin maliyeti açısından da kamuoyunu bilgilendiren Aygül, projenin ilk olarak 2,5 milyon EURO maliyetle gerçekleştirilmesinin planlandığını ancak, proje kapsamında birçok kesintiye gidilerek 910 bin Euro maliyetle projenin tamamlandığını belirtti.
Aygül, açıklamalarını şu şekilde tamamladı: “Bu projeye 2,5 milyon Euro maliyet olacak şekilde başladık. Bunda uzun metrajlı bir film vardı. 600 bin Euro maliyetli bu filmi iptal ettik. 200 bin Euro’luk opera projemizi iptal ettik. Büyük salonda, çok büyük bir konser vermek istiyorduk. Bunun da maliyeti 220 bin Euro idi. Onu da iptal ettik, reklamlardan ve diğer giderlerden de kısarak bu işi başardık.”
Yorumlar (0)
28°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?