banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Başkan Yıldırım: "2018’de bozulan tüm yolları yenileyeceğiz"

Erbaa Belediyesi asfalt üretim tesisini yenilemek ve üretim miktarını 4 kat arttırmak için çalışma başlattı. Yıldırım Beyazıt Mahallesinde bulunan asfalt üretim tesisindeki üretim ekipmanlarının yenilenmesi için başlatılan çalışma...

TOKAT 21.02.2018, 15:51
73
Başkan Yıldırım: "2018’de bozulan tüm yolları yenileyeceğiz"

Erbaa Belediyesi asfalt üretim tesisini yenilemek ve üretim miktarını 4 kat arttırmak için çalışma başlattı. Yıldırım Beyazıt Mahallesinde bulunan asfalt üretim tesisindeki üretim ekipmanlarının yenilenmesi için başlatılan çalışma sonunda saatte 60 ton sıcak asfalt üretimi yapılan tesisin 240 ton üretim kapasitesine ulaşacağı belirtildi.

Hem gelir elde edip hem de tesisi belediye bütçesine dokunmadan yenilediklerini belirten Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım,"2001 yılında kurulan sıcak asfalt tesisimiz artık ihtiyaca karşılık vermiyordu. Çünkü Erbaa her geçen gün büyüyor, gelişiyor. Yeri geliyor bir günde tesisimizin toplam kapasitesi olan 720 tondan fazla sıcak asfalt döküyorduk. Bununla ilgili çalışma başlattık. Tesisimizi müteahhit bir firmaya kiraladık. Bu çalışma sonrası artık tesisimizden belediyemiz gelir de elde etmeye başladı. Hem Erbaa’mızın ihtiyaçlarını buradan karşılayıp hem de gelir elde edebileceğimiz bir noktaya geldik. Tesisimizi belediyemizin ekonomisi ve hizmet kalitesi açısından memnuniyet verici bir seviyeye getirdik. Kiralama şartı tesisimizin yenilenmesini de içeriyordu. Bu yenileme çalışmaları için çalışma devam ediyor. Bu yenileme çalışmaları 6,7 milyon bedelle gerçekleştiriliyor. Bu yenileme çalışmaları kasamızdan tek kuruş çıkmadan yapılıyor. Asfaltın üretim maliyetini de bu sayede düşürmüş oluyoruz. Çünkü 2018 yılı artık altyapıları sona erdirip üst yapılara geçtiğimiz bir yıl olacak. Doğalgaz, kanalizasyon, içme suyu, elektrik, telefon altyapıları ve inşaatlar sebebiyle sebebiyle bozulan tüm yollarımızı 2018’de yenileyeceğiz. O sebeple tesisimizde günde 60 ton üretim yapılırken kapasiteyi 240 tona çıkartıyoruz. Ayrıca kiraladığımız firma tarafından yenileme çalışmaları gerçekleştirildiği için belediyemizin bütçesi bundan etkilenmiyor. Bir anlamda tüm işi bedavaya getirmiş durumdayız." diye konuştu.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
16
az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü