Çankırı’da içerisine deniz feneri ve tekne yerleştirilerek inşa edilen suni gölet, denizi aratmıyor. Göleti ziyaret eden vatandaşlar, manzara karşısında unutulmaz bir gün geçiriyor.

Çankırı il merkezindeki Recep Tayyip Erdoğan Parkı içerisinde bulunan suni gölet ,vatandaşlara denizi aratmıyor. Gemi, deniz feneri ve kayalıklarıyla adeta denize benzetilen suni gölet vatandaşlardan yoğun ilgili görüyor. Deniz görünümü verilen suni gölet, yaz aylarında denize gidemeyen ailelerin uğrak noktası olurken, kış mevsiminde ise ailelerin ilgi odağı haline geldi. Parkı ziyaret eden vatandaşlar, gölet kıyısında oturup hatıra fotoğrafı çektiriyor.

“Çankırı’da deniz olmadığı için buraya deniz görünümü vermişler”

Sürekli olarak göleti ziyaret ettiğini söyleyen Eymen Ersoy, “Çankırı’da deniz olmadığı için buraya deniz görünümü vermişler. Arkadaşlarım ve abilerimle buraya gelip oyunlar oynuyorum. Eğlenceli bir yer, çok beğeniyorum” dedi.

“Ailecek gezmek için güzel bir yer”

Parkta çok güzel bir gün geçirme fırsatı bulduklarını kaydeden Saadetnur Deniz ise, “Hatay’dan ailemle Çankırı’ya geldim. Gezi rotası olarak araştırdığımız da burayı bulduk. Ailecek gezmek için güzel bir yer. İlimizde deniz olmamasına rağmen deniz görüntüsü verilerek yapay bir gölet oluşturulup gemi koyulmuş. Güzel fikir, gençler ve ailelerin toplanıp eğlenebileceği bir yer” diye konuştu.

Murat Deniz ise, “Çok güzel, sakin bir yer. Gemiyi gördük, çok güzel düşünülüp yapılmış” şeklinde konuştu.

Kaynak: iha