Türk Kalp Vakfı ve Exotic Senyör tenis turnuvası ödül töreni yapıldı

Dünya Kalp Federasyonu resmi üyesi olan Türk Kalp Vakfı’nın kalp damar hastalıklarına karşı bilinçlendirme çalışmaları kapsamında geleneksel hale gelen tenis turnuvası ödül töreni gerçekleşti.Kalp Haftaları programı içinde, 13 yıldır...

Türk Kalp Vakfı ve Exotic Senyör tenis turnuvası ödül töreni yapıldı

Dünya Kalp Federasyonu resmi üyesi olan Türk Kalp Vakfı’nın kalp damar hastalıklarına karşı bilinçlendirme çalışmaları kapsamında geleneksel hale gelen tenis turnuvası ödül töreni gerçekleşti.

Kalp Haftaları programı içinde, 13 yıldır Türkiye Tenis Federasyonu’nun takviminde yer alan, sporun kalp damar sağlığına olan olumlu ve önemli etkisinin vurgulandığı, 6. Uluslararası Geleneksel Türk Kalp Vakfı Tenis Turnuvası, Exotic isim sponsorluğunda 11-21 Mayıs tarihleri arasında Akatlar Clubsporium tesislerinde gerçekleşti.

Turnuvanın açılış konuşmasını yapan Türk Kalp Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Güven, “Sporun sağlığımızda ne kadar önemli olduğunu vurgulamak amacıyla Uluslararası Tenis Turnuvasını ülke gündemine oturtan ve daha birçok konferans ve eğitici, bilinçlendirici, bilgilendirici organizasyonlar yapan Türk Kalp Vakfı bu yıl da bu çalışmalarını artırarak halka mesajlarını vermeye devam ediyor. Bu bağlamda, birçok tenis sever dostumuzun katılımıyla başarılı bir Uluslararası Tenis Turnuvasını daha gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Türk Kalp Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Turnuva Genele Koordinatörü Nejat Müldür, “11 Mayıs’ta başlayıp bugün son bulan ve birçok tenis severin katıldığı, ITF (Uluslararası Tenis Federasyonu) ve TTF’nin (Türkiye Tenis Federasyonu) takviminde yer alan bu turnuva hem uluslararası ve hem de ulusal niteliktedir. Yani Tenisçiler; tüm dünyada geçerli bir puan alırken, aynı zamanda da Türkiye de geçerli bir puanlamaya tabi tutuluyorlar. 18 ile 70 gibi çok geniş yaş aralığındaki turnuvamızı uzun yıllardır Akatlar Clubsporium’un ev sahipliğinde gerçekleştirmekteyiz. Bu yıl 23 kategori ile gerçekleşen turnuvamıza, yurtiçinde ve Almanya, Lüxemburg, Hindistan gibi ülkelerden de katılımların olduğu yaklaşık 400 tenis sever ilgi gösterdi” dedi.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş ise şunları söyledi:

“TTF olarak, Türk tenisinin dünya sıralamasında üst mertebelere gelmesi için çaba harcıyoruz. Senyör tenisinin bu noktada çok önemli katkısı var. Tenis oynayan anne ve babalar çocuklarına da örnek olarak bu sporun gelişmesine olanak sağlıyorlar. Bu bağlamda, Türk Kalp Vakfı’na tenise sağladığı katkılarından dolayı teşekkürlerimi iletiyor ve kendilerini kutluyorum. Galatasaray Kulübü Başkanı, Point Hotelleri Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Özbek; hem sağlığa verdiği önem, hem de tenis sporuna verdiği destekten dolayı Türk Kalp Vakfına teşekkürlerimi iletiyorum. Nejat Paşa’ya ayrıca teşekkür ediyorum, şahsi olarak bu sporun gelişmesine verdiği destek ve çabalardan dolayı kendisini kutluyorum.”

Clubsporium ve Point Hotel ana sponsorluğunda, Banat, Kafkas, Mermerler ve ProntoTour’un yardımcı sponsorluğunda gerçekleşen Uluslararası Türk Kalp Vakfı ve Exotic Senyör Tenis Turnuvası, 18 - 70 yaş aralığında, İngiltere, Almanya başta olmak üzere yurtdışından da katılımların olduğu, yerli yabancı birçok tenis sever ile iş, sanat, spor dünyasından birçok seçkin isimin katılımıyla, 21 Mayıs akşamı gerçekleşen ödül töreninde dereceye giren tenis severlere kupaları takdim edildikten sonra son buldu.
YORUM EKLE
banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176