banner191

banner148

banner179

banner176

Dünya Şampiyonu Erkan tecrübelerini karatecilere aktardı

Dünya ve Avrupa Karate Şampiyonu Enes Erkan "Şampiyonların İzinde" adlı proje kapsamında katıldığı programda tecrübelerini minik ve genç karatecilere aktararak, "Yılmadan, usanmadan çalışarak bir yerlere gelebileceklerini hepsine aktarmaya...

Spor 22.01.2018, 18:13
Dünya Şampiyonu Erkan tecrübelerini karatecilere aktardı

Dünya ve Avrupa Karate Şampiyonu Enes Erkan "Şampiyonların İzinde" adlı proje kapsamında katıldığı programda tecrübelerini minik ve genç karatecilere aktararak, "Yılmadan, usanmadan çalışarak bir yerlere gelebileceklerini hepsine aktarmaya çalıştık. Fedakarlıklarımızdan, yaşadığımız zorluklardan bahsettik. Türkiye’mizden, Sakarya ilimizden bir çok karateci çıkacaktır, benim gibi" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen "Şampiyonların İzinde" projesi kapsamında Dünya ve Avrupa Karate Şampiyonu Enes Erkan Atatürk Spor Salonu’nda minik karatecilerle bir araya geldi. Burada yapılan söyleşide Dünya Şampiyonu Erkan tecrübelerini minik ve genç sporculara aktardı. Soru-cevap şeklinde geçen program sonrasında Erkan, karatecilerle birlikte ısınma hareketleri yaparak daha sonrasında ise karate dalından bir kaç teknik hareket gösterdi.

"Bizim kırdığımız rekorları gençler de kıracak"

Spor hayatının başlangıç evreleri ve başarılarına nasıl ulaştığını, ne gibi zorluklarla karşılaştığını karatecilere aktaran Dünya ve Avrupa Karate Şampiyonu Enes Erkan, Türkiye ve Sakarya’dan kendisi gibi başarılı bir çok karateci çıkacağına inandığını söyledi. Erkan, "Karate Sakarya ilinde en iyi branş olduğu için Gençlik ve Spor Bakanlığımızda Sakarya ilimizi seçti. Burada tüm sporcularla ve genel ağırlıklı da karate branşında ki arkadaşlarımızla bir araya geldik. Arkadaşlarımıza sporda yaşamış olduğumuz; başlangıcından ve şu anda hala aktif olan spor hayatımıza, başarılarımıza nasıl ulaştık ve nasıl çalışmamız gerektiği konusunda tüm bilgilerimizi aktardık. İnşallah ben eminim ki; Türkiye’mizden, Sakarya ilimizden bir çok karateci çıkacaktır, benim gibi. Ve bizim kırdığımız rekorları onlar kıracaklardır, bundan hiçbir şüphem yok. Çünkü gözleri pırıl pırıl ve o başarma arzusunu hepsinin gözlerinde gördüm. Yılmadan, usanmadan çalışarak bir yerlere gelebileceklerini hepsine aktarmaya çalıştık. Fedakarlıklarımızdan, yaşadığımız zorluklardan bahsettik. Ve hiçbir zaman küsmeden, daha da çok çalışıp, hırslanarak başarılara ulaşabileceğimizi genç kardeşlerimize aktardık. İnşallah onlarda bu tecrübelerden faydalanırlar. Ülkemize, vatanımıza, milletimize layık, ahlaklı sporcular olurlar. Ben buna yürekten inanıyorum. Spor Bakanlığımıza da böyle etkinlikler düzenlediği için teşekkür ediyor ve devamını diliyorum" dedi.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
18°
sisli
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?