banner191

banner148

banner179

banner176

Çocuklar Plaj Futbol Turnuvası, Türkiye’de ilk kez Bodrum’da düzenlendi

Çocuk yaş grubunda Türkiye’de ilk defa bir plaj futbolu turnuvası Bodrum’da gerçekleştirildi. İzmir ve Muğla bölgesinden 12 takım, Gündoğan Plajı’nda kıyasıya mücadele etti.Göztepe Futbol Okulları’nın organizasyonu, Türkiye Futbol...

Spor 28.08.2017, 15:13
Çocuklar Plaj Futbol Turnuvası, Türkiye’de ilk kez Bodrum’da düzenlendi

Çocuk yaş grubunda Türkiye’de ilk defa bir plaj futbolu turnuvası Bodrum’da gerçekleştirildi. İzmir ve Muğla bölgesinden 12 takım, Gündoğan Plajı’nda kıyasıya mücadele etti.

Göztepe Futbol Okulları’nın organizasyonu, Türkiye Futbol Federasyonu ve Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile Türkiye’de ilk defa Çocuk Plaj Futbol Turnuvası düzenlendi. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen turnuvaya Muğla ve İzmir bölgesinden 12 takım katıldı. Gündoğan Plajı’nda gerçekleştirilen organizasyonda genç yetenekler hünerlerini gösterirken, sahildeki turistler ve futbolcuların aileleri maçları yakından takip etti. İlk defa böyle bir etkinliğin yapılması antrenörleri ve çocuk futbolcuları da memnun etti. Futbolun sadece yeşil sahalarda oynanmadığının çocuklara öğretildiği etkinliğin 2. ayağı, 30 Ağustos Çarşamba günü İzmir’in Urla İlçesinde yapılacak.

Göztepe Futbol Okulları Bodrum Sorumlusu Emrah Çatak, turnuvaya ilişkin şunları söyledi:

“12 kulüp olarak buradayız ve işin en güzel yanı; tüm Türkiye’de bu yaş grubunda, 9 yaş grubunda bu işin ilk kez yapılıyor olması ve bu ilke Bodrum ile Göztepe Spor Kulübü’nün imza atıyor olması. 30 Ağustos Zafer Kupası’nda savaşla kazanılan zaferin sadece savaşı andırmaması için, çocukların zaferi olması için sokakta oynadığımız topu plaja taşıdık. Plaj futbolunu desteklemek ve çocuklara küçük yaşta plaj futbolunu sevdirmek için bugün Gündoğan’dayız."

Sıcak altında top koşturan genç futbolcular, maç biter bitmez soluğu denizde aldı.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
18°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?