banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Bosphorus Cup başlıyor

İstanbul'u dünyaya tanıtmaya devam eden uluslararası yelken yarışı Bosphorus Cup, 26-29 Mayıs tarihlerinde bu yıl yine Turkcell Platinum sponsorluğuyla gerçekleştirilecek.Yelken tutkunlarının, spor meraklılarının ve İstanbul aşıklarının...

Spor 12.05.2016, 14:57
69
Bosphorus Cup başlıyor
İstanbul'u dünyaya tanıtmaya devam eden uluslararası yelken yarışı Bosphorus Cup, 26-29 Mayıs tarihlerinde bu yıl yine Turkcell Platinum sponsorluğuyla gerçekleştirilecek.

Yelken tutkunlarının, spor meraklılarının ve İstanbul aşıklarının heyecanla beklediği; yarışan teknelerin rengarenk yelkenleriyle İstanbul Boğazı'nı görsel bir şölene çevirdiği 'Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2016' bu yıl 15. kez düzenleniyor. 26-29 Mayıs tarihlerinde 30 ülkeden 100’e varan tekne bir araya gelecek ve boğazı süsleyecek.

Türkiye'de yelkenciliğin yaygınlaşması için yıllardır çalışan ORG Sports ile Türkiye Yelken Federasyonu işbirliği ile düzenlenen, İstanbul Boğazı'nın önemli uluslararası yelken yarışı Turkcell Platinum Bosphorus Cup, Türkiye'de futboldan sonra en çok izlenen spor etkinlikleri arasında yer alıyor. Dünyaca ünlü açık deniz yarışçılarından Lionel Pean ve Mike Sanderson’un da katılım gösterdiği Turkcell Platinum Bosphorus Cup, İstanbul Boğazı'nı tüm dünyadaki yelken meraklılarına canlı izleterek bu yönüyle kent tanıtımına da büyük katkı sağlıyor.

Dünyanın dört bir yanından tekneler ve ekiplerin kıyasıya yarışacağı Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2016, antrenman yarışlarının ardından Caddebostan açıklarında Cuma ve Pazar günü yapılacak şamandıra yarışları ile kıyasıya bir mücadeleye ev sahipliği yapacak. 28 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Boğazı'nda yapılacak yarışın ardından 15.Yıl Özel Kupa Töreni ile sona erecek.

Yarışlar sonunda birinciliği alan tekne meşhur Turkcell Platinum Bosphorus Cup Döner Trofe Kupası'nı evine götürme hakkına sahip olacak. Boğaz'ın, tarihi yapıların, erguvanların oluşturduğu eşsiz fon ile hem İstanbullular hem de canlı yayınlarla tüm yelken meraklıları "Turkcell Platinum Bosphorus Cup 2016" ruhunu yaşayacak.

Yarışların program ise şöyle:
26 Mayıs Perşembe Antreman Yarışı - Caddebostan Sahili
27 Mayıs Cuma Şamandıra yarışları - Caddebostan Sahili
28 Mayıs Cumartesi Boğaz Yarışı – Dolmabahçe- Rumeli hisarı hattı
29 Mayıs Pazar Şamandıra yarışları - Caddebostan Sahili

Sosyal Program
17 Mayıs Salı Basın Toplantısı - Feriye Palace
28 Mayıs Cumartesi VIP Yarış izleme partisi - Feriye Palace & Yelkenciler Partisi - Feriye Palace
29 Mayıs Pazar Ödül töreni - Setur Kalamış Marina
Cihan
Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü