banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası sona erdi

Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından 35 sualtı görüntüleme fotoğrafçısı ile eşleri olmak üzere toplam 70 katılımcının yer aldığı Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye...

Spor 14.10.2017, 11:56
459
Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası sona erdi

Kuşadası Belediyesi’nin katkılarıyla Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından 35 sualtı görüntüleme fotoğrafçısı ile eşleri olmak üzere toplam 70 katılımcının yer aldığı Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası yarışmalarının ikinci günü sona erdi.

Adabanko ve Korumar Koyu’ndaki 4 ayrı dalış noktasında gerçekleşen yarışmaların ardından Setur Marina’ya dönen yarışmacıları, Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen ile Kuşadası Setur Marina Müdürü Çağlar Altuntaş karşıladı.

Yarışmacıları tebrik eden Başkan Kayalı, Kuşadası Belediyesi olarak her zaman sportif ve sanatsal etkinliklere destek vermeye çalıştıklarını belirterek Altın Palet Sualtı Görüntüleme Türkiye Şampiyonası için çekilen sualtı fotoğraflarının ve videolarının Kuşadası’nın tanıtımına önemli bir katkı sağlayacağını söyledi. Kuşadası’nın dalış turizmi alanında çok zengin bir potansiyele sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Kayalı, bu potansiyeli geliştirmek amacıyla gelecek ay bazı kurumlarla işbirliği içerisinde emekliye ayrılan bir sahil güvenlik botunu denize batıracaklarını ifade etti. Dünyanın en büyük batık uçağının da Kuşadası’nda bulunduğunu vurgulayan Başkan Kayalı “Sizleri Kuşadası’nda görmekten ve ağırlamaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduk. Her zaman bekleriz. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu’na ve sizlere, bu şampiyonayı Kuşadası’nda düzenlediğiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kayalı’nın ardından konuşan TSSF Başkanı Özen ise bu tür yarışmalarda yerel yönetimlerin desteğinin çok önemli olduğuna dikkat çekerek “Kuşadası Belediyesi bunun çok iyi bir örneğini sergiledi. Belediye Başkanımıza huzurunuzda çok teşekkür ediyorum. Sualtı görüntüleme, hem dünya hem de Avrupa şampiyonluğu elde etmiş olan sporcuların yer aldığı bir branştır. İnşallah bu yeni dönemde de ülkemize madalya kazandırmaya devam edeceğiz. Şampiyonaya katkı sağlayan tüm kurum, kuruluş ve katılımcılara çok teşekkür ediyorum" dedi.
Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Karikatürü Tümü