banner191

banner148

banner179

banner176

5. Lamos Arena Güreşleri yapıldı

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde 5’incisi düzenlenen Lamos Arena Karakucak Başpehlivanlık Güreşleri Selinus Sahilinde tamamlandı.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı bulunan Mehmet Yeşilyeşil’in de katıldığı...

Spor 22.05.2017, 09:07
5. Lamos Arena Güreşleri yapıldı

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde 5’incisi düzenlenen Lamos Arena Karakucak Başpehlivanlık Güreşleri Selinus Sahilinde tamamlandı.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı bulunan Mehmet Yeşilyeşil’in de katıldığı güreşlere toplamda 38 başpehlivan katıldı. Güreşlerde küçükler, yıldızlar, gençler, büyük orta, başaltı ve başpehlivanlık kategorilerinde gerçekleşti.

Yarı final müsabakalarında burnundan sakatlığı nükseden Mehmet Yeşilyeşil, yarışlardan çekilmek zorunda kaldı. Zorlu geçen mücadeleler sonucunda başpehlivan, Ömer Faruk Kalender oldu.

Bu yıl ilk kez Selinus Sahilinde yapılan ve Gazipaşalıların büyük ilgi gösterdiği güreşlerde ağalık ihalesini 150 bin lira ile Ramazan Yıldırım kazandı. Güreşlerin sonunda dereceye giren pehlivanların madalyalarını ve ödüllerini Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya verdi.
Yorumlar (0)
21°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?