banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Silopi’de öğrencilere bilinçli elektrik tüketimi anlatıldı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde “Enerji Tasarrufu Haftası” dolayısıyla Dicle Elektrik Dağıtım görevlileri tarafından öğrencilere enerji tasarrufu anlatıldı.Silopi Koç İlk-Orta Okulunun konferans salonunda yapılan seminere Dicle Elektrik...

ŞIRNAK 13.01.2017, 11:45
Silopi’de öğrencilere bilinçli elektrik tüketimi anlatıldı

Şırnak’ın Silopi ilçesinde “Enerji Tasarrufu Haftası” dolayısıyla Dicle Elektrik Dağıtım görevlileri tarafından öğrencilere enerji tasarrufu anlatıldı.

Silopi Koç İlk-Orta Okulunun konferans salonunda yapılan seminere Dicle Elektrik Dağıtım Şırnak İl Müdürü Murat Horoz, Koç İlk-Orta Okulu Müdürü Nurettin Kaden Okul öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. Dicle Elektrik Dağıtım Müşteri Hizmetleri Yöneticisi Adnan Çakır tarafından verilen seminerde öğrencilere, üretimden tüketime kadar evde, okulda ve hayatın her alanında günlük yaşam konforundan herhangi bir kayıp olmadan enerjinin akıllıca ve doğru kullanımı anlatıldı.

İl Müdürü Murat Horoz ise enerjinin gereği kadar ve bilinçli olarak kullanılmasını sağlamak için her yıl ocak ayının 2. haftasının Enerji Verimliliği Haftası olarak kutlandığını ifade etti. Horoz, “Enerji tasarrufu kültürü 7-14 yaş grubunda kazanılması çok önemlidir. Ülkenin kaderi bugünün çocuklarının davranışlarına bağlı olacaktır” dedi.

Programların ardından Dicle Elektrik personelleri tarafından öğrencilere hediyeler dağıtıldı.
Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?