banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Mega proje için ihaleye çıkıldı

Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Bünyesinde Rekabetçi Sektörler Programı Kapsamında Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı Desteğiyle Sinop’ta Balıkçılık Sektörüne Kazandırılacak 10 Milyon Euroluk Mega Projede İlk Somut Adım Olan Müşavirlik Hizmetleri İçin İhaleye Çikildi.

SİNOP 19.12.2019, 13:06
138
Mega proje için ihaleye çıkıldı

Mega proje için ihaleye çıkıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında Sinop’ta balıkçılık sektörüne kazandırılacak 10 milyon euroluk mega projede ilk somut adım olan müşavirlik hizmetleri için ihaleye çıkıldı.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın da yararlanıcısı olduğu “Sinop’ta Temel Sektörlerin Rekabetçiliğinin Artırılması” projesinin ihalesi Avrupa Birliği Komisyonu tarafından onaylanmasının ardından, projenin müşavirlik ihalesi ulusal ve uluslararası ihale duyuru sitelerinden yayınlanmaya başlandı.

Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında yüzde 82 Avrupa Birliği, yüzde 18 Hazine katkısıyla gerçekleştirilecek proje kapsamında Sinop Organize Sanayi Bölgesinde su ürünleri işlenme ve depolama hizmeti sunan entegre bir tesis kurulacak. Tesiste kar amacı güdülmeden Sinop’ta balıkçılık faaliyetleri yürütmekte olan küçük ve orta büyüklükteki işletmelere hizmet verilecek.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (0)
16
orta şiddetli yağmur
banner102
Günün Karikatürü Tümü