banner191

banner148

banner179

banner176

Paris Plajı törenle açıldı!

Parisliler ve başkenti ziyaret eden turistler için seıne nehri kenarında hazırlanan yapay plaj, Belediye Başkanı Bertrand Delanoe tarafından bugün törenle açıldı!

SERBEST KÜRSÜ 21.07.2005, 18:07
Paris Plajı törenle açıldı!

PARİS PLAJI TÖRENLE AÇILDI!

Parisliler ve başkenti ziyaret eden turistler için seıne nehri kenarında hazırlanan yapay plaj, belediye başkanı bertrand delanoe tarafından bugün törenle açıldı! Delanoe, “öncelikle tatile çıkmayan binlerce kent sakiniyle ‘dayanışma’ amacıyla bu plajın hazırlandığını” söyledi!

Nehir kenarında 3 kilometre uzunluğundaki alana kurulan yapay plaj, 21 Ağustos'a kadar açık kalacak. Paris plajını geçen yıl 3.9 milyon kişinin ziyaret ettiğini belirten belediye yetkilileri, bu yıl ziyaretçi sayısının 4 milyonun üzerine çıkmasını bekliyorlar.

Plaj için, dışarıdan 2 bin ton ince kum getirilirken, ziyaretçilerin kendilerini deniz kenarında tatilde hissetmesi için plaj alanına palmiye ağaçları, soyunma kabinleri, şezlonglar ve çeşmeler yerleştirildi. Plajda ayrıca, yiyecek ve meşrubat büfeleri kuruldu. Plaj etkinlikleri kapsamında konserler, dans yarışmaları, spor müsabakaları ve çeşitli animasyonlar düzenlenecek.


Paris plajına bu yıl, Brezilya damgasını vuracak. Brezilya'dan gelen dansçılar, düzenlenecek karnavallarda sambayla plaja gelenleri coşturacak. İlk defa 2002 yılında Paris'te yapay plaj oluşturulmasının ardından, bu girişim daha sonra Fransa'nın denize kıyısı olmayan kentlerine de yayılmıştı.

Kaynak:  www.ixtanbul.com 

DenizHaber.Com

Yorumlar (0)
26°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?