banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Türk Loydu ve Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Türk Loydu’nun 2018 yılı eğitim planlaması kapsamında özellikle Üniversiteler, Halk Eğitim müdürlükleri, Organize Sanayi Bölgeleri ve Meslek Odaları ile eğitim işbirliği protokolleri yaparak sektörel alanlarda çeşitli eğitimler düzenlemek düşüncesiyle iş birliği protokol çalışmaları devam e

SEKTÖRDEN 11.12.2017, 10:06 Nermin İstikbal
Türk Loydu ve Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Türk Loydu ve Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı.

Türk Loydu’nun 2018 yılı eğitim planlaması kapsamında özellikle Üniversiteler, Halk Eğitim müdürlükleri, Organize Sanayi Bölgeleri ve Meslek Odaları ile eğitim işbirliği protokolleri yaparak sektörel alanlarda çeşitli eğitimler düzenlemek düşüncesiyle iş birliği protokol çalışmaları devam ediyor.

Bu kapsamda, 1 Aralık 2017 tarihinde Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Loydu Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri A.Ş. arasında mesleki eğitimlere ilişkin İş birliği protokolü imzalandı. Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem MELİKOĞLU, “İmzalanan protokolün amacının, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türk Loydu Uygunluk Değerlendirme Hizmetleri A.Ş. işbirliğinde çalışanların niteliklerini artırmak, istihdama katılacaklara mesleki eğitimler verilerek sektör çalışanlarını belgelendirmek olduğunu belirtti. Cem Melikoğlu ayrıca; protokol kapsamında MEGEP (Mesleki ve Teknik Eğitim Programı) kapsamındaki tüm eğitimlerin birlikte düzenlenebileceği gibi sektörlerin ihtiyaç duyduğu eğitim konularında da Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte mesleki ve teknik eğitim seminerleri düzenlemek için gerekli tüm çalışmaları yapacaklarını, öncelikli olarak sektörün büyük ihtiyacı olduğunu bilinen Yük Bağlama Elemanı (Lashing Elemanı) eğitimi, İskele Kontrol Elemanı Eğitimi ve İskele Kontrol Mühendisi eğitimleri düzenleneceğini sözlerine ekleyerek; bu protokol kapsamında düzenlenecek eğitimlerim denizcilik ve endüstri sektörüne büyük katkı saylayacağını ve bu iş birliğinin çalışanlara ve sektör firmalarına hayırlı olmasını temenni etti.

2018 yılı eğitim programında açıklanacak olan eğitim tarihleri, Türk Loydu web sitesinden takip edilebilecek.

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102