banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

TDİ A.Ş. Kılavuzluktan Çekildi

TDİ A.Ş. Genel Müdürlüğü Limanlar Dairesi Başkanlığı 14.06.2010 tarihli yazılı açıklamasında Kılavuzluk ve Römorkaj hizmetlerinden çekilmiş olduklarını açıkladı.

SEKTÖRDEN 16.06.2010, 12:21
2040
TDİ A.Ş. Kılavuzluktan  Çekildi


Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürlüğü Limanlar Dairesi Başkanlığı, 14.06.2010 tarihli yaptığı yazılı açıklamada Kılavuzluk ve Römorkaj hizmetlerinden çekilmiş olduklarını duyurdu.

İlgili yazı ile Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun, 04.05.2010 tarih ve 2010/29 sayılı Kararı gereği, kuruluşlarınca Türk Boğazlarında ve İzmir'de verilmekte olan Kılavuzluk ve Römorkaj hizmetlerinden 15 Haziran 2010 tarihi itibariyle çekilmiş olduklarını bildirdiler.
Aynı yazıda söz konusu hizmetlerin bundan sonra 15 Haziran 2010, saat 10.00 itibariyle, Kıyı Emniyeti Müdürlüğü tarafından verileceği de açıklanmıştır.

Yorumlar (5)
faruk üzüm 11 yıl önce
+ 1997 yılında kıyı emniyeti tdi'den ayrılmıştı. bu sefer tdi'nin bir birimi kıyı emniyetine bağlandı. genel de değişen fazla birşey yok. değişen en önemli bir fark tdi zamanında gerçekleştirilemeyen değişimin yapılabileceği yönünde.

ülkemize ve kuruluşa hayırlı olsun
soner kayden 11 yıl önce
bence kötü oldu dağ gibi koskoca devletin kurumu gitti ben şahsen çok üzülüyorum tdi bir efsaneydi ve öle kalacağını umuyorum inşallah hayırlısı neyse o olur saygılar.
ARİF ALTU 11 yıl önce
Bence T.D.İ. klavuzlıkluktan çekilmedi, ÇEKTİRİLDİ. Anlamadığım konu Devlet içinde tecrübeli bir kurumu neden bu kadar hakir davranıldığı, malum bu yıl sonunda GALATAPORT ta özelleşecek, madem altı ayda bekleyipde neden daha geniş oluşuma gidilmedi. Bu telaş niye. Ayrıca T.D.İ. kalan personeliğin gelecegi için neden sağlıklı bir açıklama yapılmıyor. Kalan personel ve aileleri hep tedirgin, gelecek endişesiyle. Bu Klavuzluğu birleştirmeye çalışanların bu soruları aklı selim bir şekilde cevaplamaları ümidiyle. Bunu hiç bir zaman unutmayalım o çıpa Türk Denizciliğin simgesi.
hüsamettin canbilen 11 yıl önce
Sayın yorumcular nostaljik yorumlarınızı edebi ve romantik bir yaklaşım olarak algılıyor ve saygı duyuyorum. Ancak bu işletmenin (TDİ)Kılavuzluk biriminde çalışan Kılavuz Kaptanlar olarak çalışma/yaşam koşulları ve ekipmanımızın durumunu görseniz herhalde fikriniz değişir ve davul zurna ile bu karara sevinirdiniz.İnşallah yeni yönetim bunları çözerek daha modern ve çağdaş bir kılavuzluk hizmeti verilecektir.

Beklenti ve temennimiz bu yöndedir.Bu karar bir gecede birilerinin kafasına esti diye alınmadı herhalde?
ARİF ALTU 11 yıl önce
Hüsamettin bey bizim derdimiz ekmek, Kıyı Emniyetine verilenler T.D.İ. ye verilsin bakalım neler olur, sonuçta ikiside bu devletin kurumu,bu iki kurumu yönetenlerde bu milletin değerli kişileri.Bu kadar köklü kuruluşu alaşağı etmeye kimsenin hakkı yok. Bizler konuya Nostaljik Romantik yaklaşmıyor bu kuruma sahip çıkmak istiyoruz elimizden geldiğince. Sonuçta o kurumdan Başta devlet büyüklerimiz olmak üzere siz biz ekmek yedik, enazından bunları bilerek yorumlayalım.
19
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü