banner191

banner148

banner179

banner176

Şile'de batan gemi için RodaPort açıklama yaptı

Şile'de batan Bilal Bal isimli gemi için son yükleme yaptığı liman RodaPort bir açıklama yaptı. Açıklamada RodaPort yapılan yüklemenin yükleme işlemi, tamamen kaptan sorumluluğunda yapılan bir işlem olup uluslararası standartlara uygun olarak yapıldığını belirtiyor.

SEKTÖRDEN 02.11.2017, 12:09 02.11.2017, 12:22 Nermin İstikbal
Şile'de batan gemi için RodaPort açıklama yaptı

Şile'de batan Bilal Bal isimli gemi için son yükleme yaptığı liman RodaPort bir açıklama yaptı. Açıklamada RodaPort yapılan yüklemenin uluslararası standartlara uygun olarak yapıldığını belirtiyor. 

"Bazı basın organlarında, Şile açıklarında bir geminin battığı yönünde çıkan haberlerde yaşanan olay ile hiçbir alakası bulunmayan şirketimizin adı, markası ve limanımıza ait görseller yer almıştır. Çözüm ortaklarımızdan aldığımız geri bildirim, kamuoyuna doğruları aktarmak üzerine bizi açıklama yapmaya yöneltmiştir.

 Yükleme operasyonu uluslararası standartlarda yapılmış Bilal BAL adlı gemi, 27.10.2017 tarihinde limanımızdan emniyetli bir şekilde ayrılmıştır. Yükleme işlemi, tamamen kaptan sorumluluğunda yapılan bir işlem olup; ulusal ve uluslararası standartlara uygun yükleme yapmayan gemilerin kalkışına ilgili otoriteler tarafından kalkış izni verilmemektedir.

 01/11/2017 tarihinde (bugün) tam olarak bilinmeyen bir olay nedeniyle demir tozu yüklü kargo gemisinin Şile açıklarında battığı basın yolu ile öğrenilmiştir.

 Şirketimiz ve limanımız ile hiçbir ilgisi olmayan elim kazaya ilişkin haberlerde, Şirketimizin isminin, markamızın ve limanımızın görsellerinin yer alması; işini her daim profesyonelce ve titizlikle yapan biz Roda Port çalışanlarını derinden üzmüştür."

Yorumlar (5)
Mahmut TURAN 3 yıl önce
Hepsi güzel de ortada batan bir gemi ve sebebi ne olursa olsun kaybedilen 11can var
Herhalde şirket logonuz kadar kıymeti yok ki öncelikle bir başsağlığı ve /veya geçmiş olsun diyemiyorsunuz
yazık
HAMZAOĞLU 3 yıl önce
Şirket logosuymuş. Biz biliyoruz nasıl çalıştığını o limanların. Önce bir başsağlığı dile hemen kendini temize çıkarmaya çalışma. Nasıl bir toplum olduk ! Gemi Rodaport tan yükledi diyor ne diyecek ismini vermek istemeyen limanda yüklendi mi desin ?? Allah akıl fikir versin bu camiaya. Ucuncu dunya ülkelerinin hepsi böyle Türkiye dahil. Hindistanıda aynı kenyasıda senegalide. Önce para sonra insan. Allah ölenlere rahmet kalanlara sabır ihsan eylesin. Böyle dini imanı para olanları da ıslah eylesin. Amin
kaptan 3 yıl önce
Turkıyede yapılan yüklemeyi denetleyen bir otorite görmedim malesef... Çoğu lımanlarsa standart dışı lashing malzemesi kullanılmadı ve ayrıca lashing yapan firmaların malzeme ve firma uygunluk belgeleride çoğu zaman olmamakta olup tam bir garabettir.
Orkan Alparslan 3 yıl önce
Roda limanı kendisi sıyrılma derdinde ama geminin o limandan kalkmaması lazımdı...
ahmet 3 yıl önce
ülkemiz ve denizcilik adına maalesef üzücü bir durum bu konuda en ciddi sorun geminin seyir esnadında capt olmayışı hangi anlayış buna karar veriyor ayrıca karadeniz özellikle kuzeyli havalar cok olması bununla birlikte geminin gemlik kalkış kumkapı güneyden kuzeye geciş sıra bekleme geminin türk bayraklı oluşu boğaz geciş esnadında pilot tabi oluşu ayrıca bu konuda gemlik liman başkanlığı gemi safety yani min personel oluşu kaptan baş müh olmadan nasıl kalkışına izin verir bunun araştırılması lazım geminin yaşlı olması önemli değil bakım edilir ve calışır bunda klas kuruluşu karar verir ayrıca ereğliye giden bir geminin şile acıklarında batması ve denizde yoğun dalgalar varsa yük kayması ve geminin ani batması olmuş
19°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?