banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Salih Zeki Çakır tanımladı: 'Ahlak Dışı ve Yalan'

KOSDER Başkanı Salih Zeki Çakır; dün bir internet sitesinde kendisini hedef alan algı operasyonunda yer alan iddialardan sonra çok sert bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında internet sitesinin yaptığı haberi "Gayri-ahlaki, gayri-medeni, gayri-insani ve habercilik ahlakından uzak, hayal mahsulü, maksatlı, hedef saptıran ve hedef gösterir nitelikte" olarak değerlendiren Salih Zeki Çakır'ı açıklamasının tam metni

SEKTÖRDEN 18.08.2016, 09:28 23.08.2016, 20:40 Fulya Tekin İstikbal
Salih Zeki Çakır tanımladı: 'Ahlak Dışı ve Yalan'

KOSDER Başkanı Salih Zeki Çakır; dün bir internet sitesinde kendisini hedef alan algı operasyonunda yer alan iddialardan sonra çok sert bir basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında internet sitesinin yaptığı haberi "Gayri-ahlaki, gayri medeni, gayri insani ve habercilik ahlakından uzak, hayal mahsulü, maksatlı, hedef saptıran ve hedef gösterir nitelikte" olarak değerlendiren Salih Zeki Çakır'ı açıklamasının tam metni şöyle: 

"Deniz Haber Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Recep Canpolat imzasıyla 17.08.2016 tarihinde 02:34 saatinde denizhaber.com.tr ’de “FETÖ yapılanmasının Türk Loydu ve İMEAK DTO operasyonları ortaya çıktı” başlığıyla yayınlanan yazıda, şahsımı hedef alan ifadelere yer verilmiştir.
Yazı içerisinde şahsımla ilgili ifadelerin gerçek dışı olduğunu kamuoyuna saygıyla bildiririm.
Yazılan yazının gayri ahlaki, gayri medeni, gayri insani ve habercilik ahlakından uzak, hayal mahsulü, maksatlı, hedef saptıran ve hedef gösterir nitelikte kaleme alındığı açıktır.

Yazıda yer verilen ve benim de aday olduğum 9 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleşen İMEAK Deniz Ticaret Odası seçimlerinde ben ve çalışma gurubumda yer alan arkadaşlarımızın FETÖ yapılanması ile işbirliği içerisinde olduğu gerçek dışıdır. Söz konusu süreçte denizcilik sektörünün geniş katılımıyla, şeffaf bir şekilde, kapsamlı çalışmalar yapılmış ve bu çalışmalar her kesimden takdir ve destek görmüştür. Şahsım ve arkadaşlarım 8 bin civarında üye şirket ve geniş bir seçmen kitlesine sahip olan İMEAK Deniz Ticaret Odası seçimlerinde seçmenin yüzde 45,5 oyunu almıştır.
Yazıda bahsi geçen ticari faaliyet ise; sektör paydaşları tarafından Türk Ticaret Kanunu’nun verdiği yetkilere dayanarak hukuk çerçevesinde iş yapmayı amaçlayan bir şirket olup, kredi finansmanı yazıda bahsedildiği şekilde FETÖ terör örgütü ile ilişkili olan bankadan değil kamuoyu tarafından da iyi bilinen bir bankadan gerçekleşmiştir. Yalan haberler ile ticari faaliyetimizin FETÖ terör örgütüyle ilişkilendirilmesi yukarıda da belirttiğim üzere hayal mahsulü ve maksatlıdır.
Bu haberin camiamızın önde gelen mensupları tarafından yanlış algı ve operasyonlara zemin hazırlamak amacıyla hazırlandığı, Sayın Vehbi Koç’un söz konusu şirkette ortaklığı olmadığı halde ortak olarak gösterilme çabası bu haberin ne denli gerçeklikten uzak olduğunun göstergesidir.
Şahsımı ve yolumu 40 yıldır bilen sektörün güzide insanları bu seviyesiz çamur at izi kalsın yaklaşımına elbette ki prim vermeyecektir.
Recep Canpolat imzasıyla servis edilen, doğru habercilik ilkesiyle örtüşmeyen bilgilerin gerçeği yansıtmadığını beyan eder, yapılan ithamlara karşı hukuki her türlü hakkın sonuna kadar kullanılacağı kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Salih Zeki Çakır"

Yorumlar (2)
Kurdoğlu Muslihiddin Reis 4 yıl önce
Yalan ve ahlak dışı diye tanımlamaya bile değmez... Yapılan tetikçilik. Ama tetiği çektirenler kimler. Sayın Salih Zeki Çakır ona da işaret ediyor: "camiamızın önde gelen mensupları tarafından yanlış algı ve operasyonlara zemin hazırlamak amacıyla hazırlandığı..."
Şimdi soralım: Kimdir bu haberi hazırlayan camiamızın önde gelen mensupları.. Bu mensupların ilk operasyonu olamayacağına göre daha önce kimleri karaladılar kimleri hedef gösterttiler... Ve neden?
ufuk çende 4 yıl önce
YALAN-İFTİRA-GIYBET. Allah, "Yalan sözden kaçının" (Hac,-60) diye emrettiği halde çıkarları için yalan söyleyen müslüman, bu davranışını nasıl izah edebilir. Salih Zeki Çakır soylu ve köklü bir ailedendir, soyu sopu belli olup geçmişi bellidir. Hısımı akrabası ise kültürlüdür.
12
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102