banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Rıfat Hisarcıklıoğlu: ''Denizciliğin geldiği nokta gurur verici!''

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Kocaeli Şubesi’ni ziyaret ederek bölgedeki sektörel konular hakkında istişarelerde bulundu. Hisarcıklıoğlu, “Denizciliğin geldiği nokta gurur verici” dedi

SEKTÖRDEN 12.08.2021, 13:25 12.08.2021, 13:29 Halit Emre İbrahimoğlu
212
Rıfat Hisarcıklıoğlu: ''Denizciliğin geldiği nokta gurur verici!''

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Kocaeli programı kapsamında İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi’ni ziyaret etti. İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Doğusel, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyeleri ile bir araya gelen Hisarcıklıoğlu, sıkıntıları ve çözüm önerilerini istişare etti.​

GENİŞ KATILIM

İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Başkan Yardımcısı Tamer Kıran ve Kocaeli Şube Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Doğusel ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya; TOBB Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ve Meclis Başkanı H.Tahsin Tuğrul, Gümrük ve Turizm İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız, Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut, Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler ve Meclis Başkanı Oğuz Şerifalioğlu, Körfez Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Öztürk, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Devrek Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haldun Hacıkulaoğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Eren,  İMEAK DTO Kocaeli Şubesi Meclis Başkanı Dr. Kürşat Bal, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Can Özgülenç, Meclis Başkan Yardımcısı Yılmaz Sarıaslan, Yönetim Kurulu Üyeleri; Ömer Parlak, Bahri Kaya ve Meclis Üyesi Bilgin İşler katıldı.

GURUR DUYUYORUZ

Konuşmasında, Kocaeli’nin denizcilikte önemli bir kent olduğunu ifade eden Hisarcıklıoğlu, “35 liman, 7 tersaneye sahip Kocaeli’nde deniz ticaretinin gelişmesi için yapılabilecekleri değerlendirdik. İMEAK Deniz Ticaret Odası Kocaeli Şubesi üyelerimizle sektörel istişarelerde bulunduk. Kocaeli’de daha çok gelecek var. İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanımız Tamer Kıran'a, emek veren tüm Yönetim Kurulu Üyelerine çok teşekkür ediyoruz. Türk denizciliği, Türk taşımacılığı ve gemi inşa sektörünün bu seviyeye gelmesinden gurur duyuyoruz” dedi.

KIRAN’DAN HİSARCIKLIOĞLU’NA TEŞEKKÜR

İMEAK DTO Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ise, “Sayın TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu'nun Şubelerimize, İMEAK Deniz Ticaret Odamıza verdiği emekler için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

DENİZCİLİĞİN BAŞKENTİ KOCAELİ

Bir konuşma yapan Doğusel ise, “TOBB Başkanımızı ve Başkanlarımızı ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Biz her platformda şunu söylüyoruz. Ülkenin geleceği için denizciliğin çok önemli bir payı var. Kocaeli de verilerle denizciliğin başkenti pozisyonunda. Kocaeli'nin tüm denizcilik kazanımlarını ülke ekonomisine kazandırıp, daha denizci bir ülke için mücadele ediyoruz. Tüm destekleri için de başkanlarımıza teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

Ziyaret, toplu fotoğraf çekimleri ve anı takdimlerinin ardından sona erdi.

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (2)
so 12 ay önce
Gurur verici hakikaten!Korsan şirketler Türkiyeden piyasa fiyatları üstünde adam toplayarak ambargolu ülkelerle ismi,bayrağı sık sık değişen gemilerde çalışıyorlar.Bu tip gemilere hintli ve filipinliler dahi ambargo nedeniyle gemiadamı olarak kendilerininde etkileneceklerini,başta USA olmak üzere kara listeye gireceklerini öngörerek gitmezken bizim Türk gemiadamları gidiyor,yazık
cengiz kapt. 12 ay önce
Hisarcıklıoğlu, Türk bayraklı gemi tonajının azalması Bıyıklı yabancı bayrağın artması,Türk vatandaşı gemiadamlarının haklarının gasp edilmesi mi takdire layık sizce.
26
açık
banner102
banner93
Namaz Vakti 06 Temmuz 2022
İmsak 03:33
Güneş 05:31
Öğle 13:14
İkindi 17:13
Akşam 20:46
Yatsı 22:35
Günün Karikatürü Tümü