banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Mersin-İskenderiye seferleri Mart’ta başlıyor

MTSO Başkanı Şerafettin Aşut, İskenderiye Ticaret ve Sanayi Odası ile imzaladıkları anlaşma ile 2011′in Mart ayında Mersin-İskenderiye Ro-Ro seferlerini başlatacaklarını bildirdi.

SEKTÖRDEN 09.01.2011, 15:30
2271
Mersin-İskenderiye seferleri Mart’ta başlıyor

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (MTSO) Şerafettin Aşut, İskenderiye Ticaret ve Sanayi Odası ile imzaladıkları anlaşma ile 2011′in Mart ayında Mersin-İskenderiye Ro-Ro seferlerini başlatacaklarını bildirdi.

MTSO Başkanı Aşut, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) çatısı altında, Türkiye’nin dış ticari ilişkilerini geliştirmek ve artırmak amacıyla faaliyet gösteren Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Olağan Genel Kurulu’nda yeniden üyeliğe seçildiğini belirtti. Mersin’in gün geçtikçe bu tip büyük organizasyonlarda daha çok temsil

 edildiğini, bunun da kentin gücünü gösterdiğini ifade eden Aşut, şunları kaydetti: ”Son zamanlarda DEİK organizasyonlarında Mersin ve MTSO’nun gösterdiği etkin performansın kente, bölgeye ve Türkiye’ye büyük getirileri oluyor. Mersin, DEİK organizasyonlarıyla kurduğu yeni ilişkileri verimli bir şekilde değerlendirmekte ve yeni ticaret aksları oluşturmaktadır. Lübnan ile DEİK üzerinden yaptığımız görüşmelerin sonucunda Mersin-Beyrut Feribot seferlerine başladık. Ayrıca, İskenderiye Ticaret ve Sanayi Odası ile imzaladığımız anlaşma ile 2011′in Mart ayında Mersin- İskenderiye Ro-Ro seferlerini başlatıyoruz. Böylece Türkiye, Mersin üzerinden yükselen yeni pazar Afrika’ya açılabilecek.”

 

Yorumlar (0)
6
hafif yağmur
banner102
Günün Karikatürü Tümü