banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

KOSDER Personel Müdürlerini bir araya getirdi

Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER), personel müdürlerini bir araya getirdi. EKOL Denizcilik Gemi Adamları Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda sektörün sorunları ele alındı.

SEKTÖRDEN 05.01.2018, 19:39 06.01.2018, 22:11 Nermin İstikbal
1324
KOSDER Personel Müdürlerini bir araya getirdi

KOSDER Personel Müdürlerini bir araya getirdi

Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği (KOSDER), personel müdürlerini bir araya getirdi. EKOL Denizcilik Gemi Adamları Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda sektörün sorunları ele alındı.

Toplantı KOSDER İnsan Kaynakları Danışmanı Tibet Özay, EKOL Denizcilik Eğitim Müdürü Vurgun Karayel ile TURKON Holding İnsan Kaynakları Uzmanı Murat Şahin moderatörlüğünde gerçekleştirildi.

Söyleşi toplantısında gündemin ilk maddesinde simsar firmalar ve bu firmalarla yaşanan sorunlar vardı. Katılımcılar simsar firmaların sektöre verdiği zararları ve bu durumlarda izlenecek yol haritasını tartıştı. Toplantıda üzerinde en çok durulan konu ise; kısa zaman içerisinde uygulamaya konması beklenen Gemiadamları Yönetmeliği değişiklik taslağıydı. EKOL Denizcilik Eğitim Müdürü Vurgun Karayel; değişiklik taslağıyla ilgili katılımcıları bilgilendirdi. Karayel, taslakta hangi maddelerin olduğunu, yeterlilik belgelerinde ne gibi değişimler olacağını ve belge yenilemeyükseltme için ne tür düzenlemelerin olabileceğini katılımcılara aktardı.

KOSDER İnsan Kaynakları Danışmanı Tibet Özay, transit geçişlerde gemilerin limanlarda bekleme süresinin 168 saate çıkmasının detayları ile ilgili katılımcıları bilgilendirdi. Özay, 168 saat uygulamasının sadece transit geçişlerde olduğunu ve bu durumun  genişletilmesi gerektiğini söyledi.

Söyleşide Sosyal Güvenlik Kurumu'na yapılan sigorta girişi bildirimlerinde mevzuat değişikliği önerisi de tartışıldı. Ayrıca sektörde özellikle son dönemde yaşanan dolandırıcılık olayları karşısında ne gibi önlemler alınabileceği konusu da masaya yatırıldı.Toplantı, gemi personelinin yeterlilik belgeleriyle yurt dışında yaşadığı sorunların konuşulması, iş güvenliği konusundaki önerilerin dinlenmesi ve karşılıklı fikir alışverişi ile sona erdi.

Yorumlar (5)
Captain 4 yıl önce
Bu Rahmi Aytkaç mıdır nedir o ne iş yapar yeterliliği nedir niye ordadır bi fikri olan var mı
Mehmet Ergen 4 yıl önce
Sayın GemPo ve gemipersoneli.com,
Toplantı sadece firma personel müdürleri için tertip edilmiş, siz aracı firma olduğunuzdan olabilir.
GemPo 4 yıl önce
Davet edilseydik biz de fikrimizi söylerdik, daha faydalı bir paylaşım olurdu, hiç haberimiz bile olmadı !
www.gemipersoneli.com 4 yıl önce
Bize de sorulsaydı keşke....
Serhat 4 yıl önce
Piyasadaki en ucuz ilanlari siz veriyorsunuz 2300 tl ye gemici mi olur

Itf maas skalasinin minimum duzeyinde bile degil 2300 tl bir de 9 a 1 kontrat diyorsunuz ayni firma baska araci simsar kurumda 2800tl diyebiliyor bu ayricaligi siz veriyorsunuz sirketlere
27
parçalı az bulutlu
banner260
banner102
banner85
Namaz Vakti 29 Haziran 2022
İmsak 03:28
Güneş 05:28
Öğle 13:13
İkindi 17:12
Akşam 20:47
Yatsı 22:38
Günün Karikatürü Tümü