banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Kılavuzluk ve Römorkörcülük Hizmet Yetkilendirmelerinin Tamamlandığı bildiriliyor

Gelen haberlere göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Hizmet İzin Komisyonu, Ambarlı Liman Bölgesinde Kılavuzluk Hizmetinde Marin Römorkör ve Kılavuzluk Şirketini, Römorkör Hizmetlerinde ise Uzmar Uzmanlar Denizcilik Şirketini yetkilendirdiği bildiriliyor.

SEKTÖRDEN 05.07.2019, 09:40 05.07.2019, 23:41 Nermin İstikbal
5357
Kılavuzluk ve Römorkörcülük Hizmet Yetkilendirmelerinin Tamamlandığı bildiriliyor

Kılavuzluk ve Römorkörcülük Hizmet Yetkilendirmelerinin Tamamlandığı bildiriliyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Hizmet İzin Komisyonu, Ambarlı Liman Bölgesinde Kılavuzluk Hizmetinde Marin Römorkör ve Kılavuzluk Şirketini, Römorkör Hizmetlerinde ise Uzmar Uzmanlar Denizcilik Şirketini yetkilendirdiği bildiriliyor.

Buna göre Ambarlı'da kılavuzluk hizmetlerini Marin Römorkör, römorkörcülük hizmetlerini ise Uzmar Uzmanlar Denizcilik verecek.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan Kılavuzluk ve Römorkörcülük Hizmet İzin Komisyonu geçen mayıs ayında yaptığı toplantıda; İzmit, İskenderun Nemrut Körfezleri ile Gemlik Limanı’nda Kılavuzluk Hizmeti verecek şirketleri belirlemişti.

Buna göre İzmit Körfezi ve İskenderun Körfezi’nde kılavuzluk hizmeti verecek firma olarak Anadolu Kılavuzluk A.Ş.’yi (ANKAŞ) belirlerken, Nemrut Körfezi’nde ise kılavuzluk hizmeti verecek firma olarak UZMAR Uzmanlar Denizcilik Ltd. Şirketi yetkilendirilmişti.

Gemlik Limanı’nda ise Gemlik Kılavuzluk ve Römörkör Hizmetleri A.Ş.’nin kılavuzluk hizmeti vermesi kararlaştırılmıştı.

Haziran ayında yapılan yetkilendirmelerde ise A tipi römorkörcülük teşkilat izni gerektiren İzmit Körfezi ve Nemrut Körfezinde Sanmar ve Marine Römokör şirketlerine izin verilmişti. İzmit körfezinde 2 teşkilat: Sanmar ve Marin Römorkör, Nemrut Körfezinde 2 Teşkilat: yine Sanmar ve Marin Römorkör şirketleri ,İskenderun Limanında ise Medmarine ve Uzmar şirketleri A tipi yetkili teşkilat olmuş, Gemlik Limanında da Gemport yetkilendirilmişti. 

Bu bilgiye göre, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan Kılavuzluk ve Römorkörcülük Hizmet İzin Komisyonu yetkilendirmeleri tamamlamış olacak.

Yorumlar (6)
arpaş mağduru 2 yıl önce
arpaş römorköre tabi olmayan gemilere zorla römorkör kullandırmak ve şikayetleri dikkate almamak suretiyle kendi sonunu kendi hazırladı
Selçuk 2 yıl önce
Arpaşta çalışanların durumu ne olacak peki mağdur olmayız inşAllah
Kaptan 2 yıl önce
Ambarlı limanı kılavuzluk hizmeti yetkisinin Arpaş'tan alınmasını doğru bulmuyorum. Sn komisyon, gereğini bilgilerinize arz ederim.
port 2 yıl önce
Arpaş personelleri ne olacak acaba yazık değilmi
Mehmet Öztürk 2 yıl önce
Hersey yolunda
denizci 2 yıl önce
iyi bir yerleştirme... olmuş ülkemiz için hayırlı olsun. arpaş profesyonel olmadığı için şansını kaybetti. burası kurtlar sofrası hem personele hem yaptığın işe sahip çıkacaksın. yönetimde denizci ehliyetli kişiler olsa bu duruma düşmezdi. malesef olan yine çalışan personele olacak. bazıları yine ceplerini doldurmaya devam ederken.
14
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü