banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Kılavuz kaptanlar Malta’da

Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muhammer Arslantürk ve Genel Sekreter F. Kıraç Yalçın, Malta’da gerçekleştirilen Güney Avrupa Kılavuz Kaptanlar Toplantısı’na katıldı.

SEKTÖRDEN 12.05.2019, 00:30 Nermin İstikbal
Kılavuz kaptanlar Malta’da

Kılavuz kaptanlar Malta’da

Organizasyonluğunu Malta Kılavuz Kaptanlar Derneğinin üstlenmiş olduğu Güney Avrupa Kılavuz Pilotlar Toplantısı,2018 yılı UNESCO Dünya Mirası ve Avrupa Kültür Başkenti seçilen Valletta’da 29-30 Nisan’da gerçekleştirildi.

Bu yıl düzenlenen toplantıda “Sürekli Mesleki Gelişimde Proaktif Pilotaj” konusu ele alındı.

Toplantıya Türkiye’yi temsilen Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği (TKKD) Başkanı Kaptan Muhammer Arslantürk, Genel Sekreter Kaptan F.Kıraç Yalçın, Malta Ulaştırma Bakanı Dr.Ian BORG, Empa Başkanı Kaptan Stein Inge Dahn ve birçok kılavuz kaptan katılım sağladı.

Muhammer Arslantürk tarafından Türkiye ve Türkiye’deki kılavuzluk ile ilgili genel sunum yapıldı.Kılavuz kaptan transferinde çok önem arz eden kılavuz kaptan botu personelinin eğitim ve sertifikalandırılması gündeme getirildi. Sunum sonunda Türk Kılavuz Kaptanları Derneği’nin 50. yıl plaketini Arslantürk, Malta Bakanı Dr.Ian BORG’ takdim etti.

Arslantürk, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği’nin toplantıya katılımında katkı ve desteklerini esirgemeyen Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar’a ve Deniz Kılavuzluk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Aykut Erol’a teşekkür etti.

Yorumlar (1)
Kaptan 1 yıl önce
Sayın Muammer Kaptanı birçok geç istanbul boğaz geçişi esnasında gemimde tanıdım. Kaptan köşküne girerken bile farklı biri olduğunu anlamıştım. 1.5-2 saatlik boğaz geçişimizin ne kadar kısa sürede oldu anlamadık bile. Sohbeti, tecrübesi, pozitif enerjisi herşeyden önce güler yüzü....Daha önce yanıma gelen stajer öğrencilerden ismini duymuştum. Değerli kaptanımın öğrencilerinin de dediği gibi gerçekten baba adam gibi bir adam. Onca yıl geçerim boğazdan böylesi bir kılavuz kaptan ile karşılaşmamıştım, müthiş biri. başkanınızın hak ettiği yerde olduğuna ülkemizi en iyi şekilde yurtdişinda temsil ettiğine inanıyor denizcilerin sesi olarak dahada üst düzeyde sesimiz olmasını arzu ediyoruz. başarılarınız daim olsun başkanım hocam.

Selametle muammer Kaptanım, selametle değerli hocam.
22°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?