banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Karpowership Katarlı Nakilat ile FSRU geliştirecek

Karadeniz Holding iştiraki Karpowership, Katar devlet şirketi Nakilat ile yüzer depolama ve gazlaştırma ünitesi (FSRU) yatırımları ve sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) alanında iş birliği yapmak üzere anlaşma imzaladı.

SEKTÖRDEN 27.10.2021, 10:07 Nermin İstikbal
176
Karpowership Katarlı Nakilat ile FSRU geliştirecek

Türk enerji şirketi Karadeniz Enerji Grup şirketlerinden Karpowership, Katarlı Nakilat şirketi ile Yüzen Depolama-Gazlaştırma Üniteleri (FSRU) yatırımı yapacak.

Dünyanın en büyük LNG nakliye filosuna sahip Katarlı nakliye ve denizcilik şirketi “Nakilat” ve bir Karadeniz Holding iştiraki olan “Karpowership”, LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) alanında iş birliği yapmak ve birlikte Floating Storage Regasification Units (Yüzen Depolama-Gazlaştırma Üniteleri -FSRU) yatırımları yapıp işletmek üzerine bir stratejik işbirliği anlaşması imzaladı.

İmzalanan anlaşma, yakın gelecekte hayata geçecek kapsamlı bir planın ana hatlarını çiziyor. Nakilat ve Karpowership, bu çerçevede yeni bir ortak girişim şirketi kurarak 2023 yılına kadar ilk Yüzen Depolama-Gazlaştırma Ünitesini devreye almayı planlıyor.

“Ortaklık iş kabiliyetlerimizi güçlendirecek”

Karpowership CEO’su Orhan Remzi Karadeniz, “Nakilat” ile imzalanan bu işbirliği anlaşması hakkında yaptığı açıklamada, Karpowership olarak, tüm Enerji Filolarını kendi tesislerinde tasarlayıp, geliştirip, inşa ettiklerini kaydetti. Karadeniz, “Bu entegre iş modelimiz sayesinde dünyanın herhangi bir coğrafyasındaki müşterilerimizin ihtiyaçlarına, tek bir merkez üzerinden yanıt verebiliyoruz. Şirket kabiliyetlerimizi güçlendireceğine inandığımız “Nakilat” ile iş ortaklığımızdan dolayı oldukça mutluyuz. Filomuzdaki LNG varlıklarımızı, FSRU’ları artırarak ve birçok projemizde, daha temiz, güvenilir ve sürdürülebilir bir yakıt olan LNG’yi kullanarak küresel enerji dönüşümünde üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirdiğimize inanıyoruz” ifadesini kullandı.

Kaynak: DENİZHABER.COM
Yorumlar (0)
10
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü