banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Kabotaj taşımaları, sanayicilerin yüzünü güldürdü

Arkas, düzenli kabotaj hattı servisi ile Türkiye’de yurt içi taşımalarda kullanılamayan potansiyeli harekete geçirerek sanayicilerin uygun taşıma arayışına bir çözüm daha getirdi.

SEKTÖRDEN 05.09.2010, 01:38
1927
Kabotaj taşımaları, sanayicilerin yüzünü güldürdü
Arkas, 1 Temmuz’da İstanbul-Gemlik-İzmir-Mersin arasında başlattığı haftalık düzenli kabotaj hattı servisi ile Türkiye’de yurt içi taşımalarda kullanılamayan çok önemli bir potansiyeli harekete geçirerek sanayicilerin uygun taşıma arayışına bir çözüm daha getirdi.

Arkas, kabotaj servisi ile bir defada daha fazla yük taşınabildiği için müşterilerine fiyat ve kapasite avantajı sağlıyor. Mevsimsel dalgalanmalara bağlı fiyat değişikliğinin olmaması da servisin sunduğu bir diğer avantaj. Arkas Konteyner Taşımacılık ve Arkas Anadolu Lojistik işbirliğiyle gerçekleştirilen kabotaj taşımaları dahilinde M/V Teoman A ve M/V Jak A gemileri servis veriyor. İstanbul-Gemlik-İzmir- Mersin limanları arasında başlayan haftalık düzenli konteyner hattına Eylül ayında Gebze’deki Yılport Limanı da eklendi. Gemiler ayrıca KKTC Gazimağusa limanına da uğrayarak ihracat ve ithalat taşımaları yapabiliyor. İstanbul, Bursa, İzmir, Mersin, Adana, Kıbrıs ve Gaziantep’teki müşteri fabrikasından alınan yüklerin nakliyesi, iç limanlar arasında yapılıp karayolu ve demiryolu ile entegre edildiğinde-özellikle yüksek tonajlı taşımalarda firmanın iş yükü azalıyor. Mersin Limanı’nda indirilen yükler Güneydoğu illerine kadar teslim edilebiliyor. Tonajı fazla olan ve 20-30 araçla karayolu kullanılarak birkaç günde tamamlanabilecek bir taşıma, denizyolu ile tek seferde istenilen limana tek elden yapılabiliyor. Yüklerin bozulmadan ve hasar almadan konteynerle taşınması da müşteriye ayrıca bir kazanç sağlıyor.

Müşterilerden tam destek aldı

Fabrikası Adana’da olan ve yükleri Aliağa Petkim’den Mersin Limanı’na taşınan Artenius TürkPET firmasının Lojistik ve Planlama Şefi Fatih Özgiray “Uzun zamandır ihtiyaç duyduğumuz kabotaj hattı taşımasını başlattığı için Arkas’a teşekkür ediyoruz. Bu projenin başlaması hem tedarikçilerimiz hem de müşterilerimiz açısından önemli bir adım oldu. Hammadelerimiz taşındığı gibi müşterilerimize yaptığımız sevkiyatlarda da bu taşıma modunu kullanıyor olacağız” dedi.

Yorumlar (0)
22
açık
banner260
banner102
banner85
Namaz Vakti 30 Haziran 2022
İmsak 03:28
Güneş 05:28
Öğle 13:13
İkindi 17:12
Akşam 20:47
Yatsı 22:38
Günün Karikatürü Tümü