banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

İzmir Midilli Gemi Seferleri Başlıyor

250 yolcu kapasiteli gemi ile hafta iki sefer yapılacak. İzmir - Midilli hattının genel acenteliğini Ege Birlik Firması Üstlendi

SEKTÖRDEN 30.07.2014, 00:43
3252
İzmir Midilli Gemi Seferleri Başlıyor

İzmir-Midilli gemi seferleri başlıyor.

Haftada 2 gün yapılacak.

 250 yolcu kapasiteli gemi ile hafta iki sefer yapılacak. İzmir - Midilli hattının genel acenteliğini üstlenen Ege Birlik firmasının Yönetim Kurulu Başkanı Metin Akdurak bu ay başında Ayvalık - Midilli seferlerine başlayan Nazlı Jale adlı katamaranın alımında maddi ve lojistik destek verdiklerini belirterek,

“7 yıldır Çeşme - Sakız Adası arasında feribot işletmeciliği yapıyoruz. İzmir - Midilli hattının açılmasının da zamanı gelmişti. Hatta gerekli izinler gecikmeseydi şu anda seferler başlamış olacaktı. Araya Ramazan Bayramı ve Cumhurbaşkanlığı seçimi girince ilk seferi 15 Ağustos’ta gerçekleştireceğiz. Bu tarihten itibaren katamaran her Cuma günü saat 09:00’da Midilli’den hareket edecek ve İzmir’e Yunanlı turist getirecek.

Gemi aynı günün akşamı saat 19:00’da İzmir’den Türk yolcusunu da alıp Midilli’ye dönecek. Her Pazar günü ise Midilli’den saat 12:00’de kalkan gemi, saat 15:00’te İzmir’den adaya geri hareket edecek. Böylelikle isteyen Türkler Cuma’dan Midilli’ye gidip 2 gece - 2 gün kalabilecekleri gibi, Pazar günü adaya gidenler 5 gece - 5 gün kalıp Cuma günü dönebilecekler. Ayrıca isteyen yolcumuz bizden aldığı biletle hafta arası Ayvalık’a da geçebilir. Yani adada illa 5 gün kalma gibi bir zorunluluk yok” diye konuştu. Bilet fiyatını 55 Euro olarak belirlediklerini, seferlere aslında 8 Ağustos tarihinde başlayacaklarını ama 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle ilk seferi bir hafta ertelediklerini vurglayan Metin Akdurak sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çünkü 8 Ağustos Cuma günü adaya gidecek yolcu 10 Ağustos Pazar günü saat 14:00-14:30 arası İzmir’de dönebilecekti. Seçim bölgesine gidip oy kullanması riske gireceğinden, ayrıca vatandaşlık görevini ihmal etmesini arzu etmediğimizden seferleri bir hafta erteledik.” Bugüne kadar İzmir’e Midilli’den günübirlik Yunanlı turistin gelemediğinin ve bu hattın açılmasıyla yeni bir sinerjinin ortaya çıkacağının altını çizen Akdurak, “Cuma günü İzmir’e günübirlik gelenler dolu dolu 7 saat boyunca alışveriş ve İzmir’i gezme imkanı bulacak. Ayvalık’ta bulamadıklarını alabilecekler. İzmir’de 2 gece kalmak isteyen Yunanlı turist ise Pazar günü adaya dönebilecek. Bu da iki destinasyon arasında yeni bir sinerji demek. Çünkü 2 - 2,5 saat süren bir yolculuk sayesinde sadece Yunanlı turist değil, aynı zamanda Midilli’ye tatile gelen Avrupalı ve diğer turistler de günübirlik İzmir’i görme şansına sahip olabilecek. Diğer taraftan İzmir’e gelen turistler de aynı şekilde 2 gün veya 5 gün Midilli’de tatil yapabilecekler. Bu hattın çok tutacağına inanıyorum. Önümüzdeki yıl için yeni bir katamaran almayı da düşünüyoruz”

dedi.

Yorumlar (0)
19
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü