banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

'İstanbul Gas Enerji ve Gemi İşletmeciliği ‘ adlı bir şirket kuruldu

Kaptan Levent Akson ve Mühendis Burak Alkoç ortaklığında kısa adı ISGEM olan ‘İstanbul Gas Enerji ve Gemi İşletmeciliği ‘ adlı bir şirket kuruldu.

SEKTÖRDEN 06.01.2019, 09:12 06.01.2019, 13:32 Nermin İstikbal
'İstanbul Gas Enerji ve Gemi İşletmeciliği ‘ adlı bir şirket kuruldu

Kaptan Levent Akson ve Müh.Burak Alkoç İstanbul Gaz ve Enerji Gemi İşletmeciliği adlı şirketi açık deniz deniz projelerinde ve LNG tesislerinde rol oynamak  için güçlerini birleştirdiler ve denizaşırı ve denizcilik sektörü için geçmeli mavnalar ve mürettebat transfer gemileri inşa etmek için Çinli ve Türk tersaneleri ile görüşmelere başladılar.

Levent Akson şirketin kuruluş amacını ‘Ülkemizin kaçınılmaz yatırımlarından olan FSRU, FPSO, LNG gemileri, sondaj gemileri, sismik araştırma gemileri ve bu sistemlere bağlı lojistik destek gemilerinin mutlaka Türk zabitan ve mürettebat ile işletilmesi olacaktı’ diye açıkladı.

Şirket ortaklarından Burak Alkoc, TradeWinds'e yaptığı açıklamada siparişlerinin Nisan ayında netleşeceğini belirtti.

Ancak şirketin projeleri arasında sondaj kuleleri, sismik araştırma gemileri, destek gemileri ve ankraj römorku tedarik gemileri de bulunuyor ve konuyla ilgili bu ay içinde çeşitli teklifler verilmesi planlanıyor.

ISGEMS'in uzun vadeli planları arasında, projeyi desteklemeyi kabul eden dış yatırımcılarla işbirliği içinde bir LNG bunker gemisinin inşası da var.

Şirket ayrıca, Güney Kore'de inşaat halinde olan ve Türkiye'deki enerji şirketi Botas için yapım aşamasında olan yüzen bir depolama ve yenileme birimiyle ilgili olarak ihaleye de hazırlanıyor.

Yorumlar (2)
CENGİZ SÖZDEMİR 1 yıl önce
HAYIRLI UĞURLU OLSUN.YAKIŞIR LEVENT AĞABEYİME.
Haldun subaşı 1 yıl önce
Hayırlı ugurlu olsun levent kaptanım
23°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?