banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Hopaport'ta “Sosyal Medya” eğitimi

Son yıllarda Sosyal Medya alanında yaygınlaşan gelişmeler konusunda kurumsal şirketler kendi çalışanlarını ara vermeden bilgilendirmelere başladı.

SEKTÖRDEN 26.11.2018, 12:33 28.11.2018, 19:27 Nermin İstikbal
Hopaport'ta “Sosyal Medya” eğitimi

Hopaport'ta “Sosyal Medya” eeğitimi

Son yıllarda Sosyal Medya alanında yaygınlaşan gelişmeler konusunda kurumsal şirketler kendi çalışanlarını ara vermeden bilgilendirmelere başladı. Ülkemizin ve Bölgemizin önemli kurumsal firmaları arasında yerini alan HOPAPORT’ta da kurumun Bilgi İşlem Departman sorumlusu İsmail Temelkaya’da kurum personeline “Sosyal Medya” konusunda eğitim verdi.

Sosyal Medya’nın insanımız yaşantısında öneminin her geçen gün artmaya başlaması ile beraber birçok tehlikeyi de beraberinde taşıdığını ifade eden Temelkaya “Bugün Dünya’ya baktığımızda 1.200.000. facebook takipçisi, 465.000 Twittter ve 540.000 Google plus takipçi rakamı aşılmıştır. Kısacası yanlışlıkla paylaştığınız bir bilgi veya foto bir anda milyonlarca kişiye ulaşabilecek günleri yaşıyoruz. Bundan dolayıkişisel bilgiler herkesle paylaşılmamalıdır. Telefon, kimlik bilgileri, T.C numarası ve e-posta’ gibi bilgileri kesin emin olmadıkça herkesle paylaşmayın. Bu bilgiler kötü niyetli kişilerin eline geçmesi sizin yaşantınızda ciddi sıkıntıları da beraberinde getirebilir” dedi.

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer ve Departman Müdürleri ve çalışanların katıldığı Sosyal medya bilgilendirme eğitiminde Temelkaya şunları söyledi: “Her şeyi herkesle paylaşmamaya dikkat edin. Tanımadığınız kişilerle ilişkiye geçmeyin, tanımadığınız kişilerin arkadaşlık tekliflerini kabul etmeyin, tanımadığınız kişilere arkadaşlık teklifi göndermeyiniz. Bir diğer önemli konuda şifre güvenliğidir. Artık kırılamayan şifre yoktur noktasından hareketle şifrelerinizi mutlaka güçlendirin. Sosyal medya hesaplarınızı güçlü şifrelerle koruyun. Unutmayın, hesabınız ele geçirilirse yapılan tüm işlemlerden ve paylaşımlardan siz sorumlusunuz. Paylaşımlarınıza mümkün olduğu kadar dikkat edin, Telif hakları ile korunan eser, foto, müzik vb. gibi şeyleri paylaşmayın, yoksa ileriki bir süreçte kapınıza bir celp gelebilir. En önemli konulardan biri de hakaret içeren mesajları paylaşmayın ve sizde herhangi bir kişi veya kuruma hakaret etmeyin, aşağılayıcı ifadeler kullanmayın. Tüm bunlar Bilişim suçları kapsamına girebilmekte ve ileride çeşitli cezalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz” diye konuştu.

Verilen eğitim de sosyal medya alanında hayatımızı kolaylaştıran uygulamalar, programlar hakkında bilgiler verildi. Eğitim seminerinin son bölümünde eğitime katılanların sorularının cevaplandırılması ardından hizmet içi eğitim de sona erdi.

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’de toplantı sonunda yaptığı açıklamada “Kurum olarak departman müdürlerimiz ve çalışanlarımıza yönelik eğitimlerimize ara vermeden devam ediyoruz. Sosyal medya önemli bir alan olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilinçsizce kullanılan sosyal medya şirketleri ve kişileri de zarara sokabilmekte, zaman kaybına neden olabilmektedir. HOPAPORT olarak bizde masa başı ve saha çalışanlarımız dâhil tüm personelimize sosyal medya konusunda bilgilendirmeye devam ettik ve ileriki günlerde bu eğitimlerimiz saha çalışanlarımıza yönelik devam edecektir. İnsanlarımızın yaşantısında artık önemli bir yer tutan sosyal medya konusunda bizde istiyoruz ki personelimiz bu eğitimler sonrası sosyal medyayı kişisel gelişimi ve sosyalleşmede en verimli şekilde kullansın, İlişkilerini geliştirsinler ve her alanda bir önceki günden daha ileri noktaya beyin gücü olarak kendini taşısın istiyoruz. Bilgi İşlem departmanı sorumlumuzun verdiği her bilgi başlı başına önem taşıyor. Tüm personelimizin de buradan aldıkları bilgileri özel yaşamda azami düzeyde uygulamalarıdır. İsmail beye de verdiği bilgiler için teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
10°
parçalı bulutlu
banner102