banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

GEMİMO tarafından 'Stajyer Politikası Geliştirme Çalıştayı' düzenlenecek

TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası (GEMİMO) ve Deniz Çalışanları Dayanışma Derneği (DADDER) işbirliği ile 'Stajyer Politikası Geliştirme Çalıştayı' yapılacak. GEMİMO tarafından 'Stajyer Politikası Geliştirme Çalıştayı' düzenlenecek.

SEKTÖRDEN 26.12.2019, 12:52
GEMİMO tarafından 'Stajyer Politikası Geliştirme Çalıştayı' düzenlenecek

GEMİMO tarafından 'Stajyer Politikası Geliştirme Çalıştayı' düzenlenecek

TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası (GEMİMO) ve Deniz Çalışanları Dayanışma Derneği (DADDER) işbirliği ile 'Stajyer Politikası Geliştirme Çalıştayı' yapılacak.

Denizcilik endüstrisinin önemli bir insan kaynağını oluşturan “Deniz Ulaştırma ve İşletme Mühendisleri” ile “Gemi Makineleri İşletme Mühendislerinin” mesleki temsilcisi olan TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası (GEMİMO), ülkemizdeki denizcilik eğitimini çok yakından takip etmektedir. GEMİMO’nun Anayasadan kaynaklanan görevleri kapsamında denizcilik eğitimi ve sorunları ile ilgili düzenli olarak gerçekleştirdiği akademik toplantılarda, akademisyenleri ve sektör temsilcilerini bir araya getirerek sorunların tespiti ve çözüm önerileri konularında çalışmalar yapmaya devam ediyor.

2019/2020 Öğretim yılı “Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği” ve “Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği” bölümü öğrencilerinin açık deniz stajlarına çıkmaya başladığı bu günlerde, GEMİMO ve Deniz Çalışanları Dayanışma Derneği (DADDER) ile birlikte staj politikaları ile ilgili seri çalıştaylar düzenleyecek.

2019/2020 Öğretim yılı “Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği” ve “Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği” bölümü öğrencilerinin açık deniz stajlarına çıkmaya başladığı bu günlerde, GEMİMO ve Deniz Çalışanları Dayanışma Derneği (DADDER) ile birlikte staj politikaları ile ilgili seri çalıştaylar yapmayı planladık. Aşağıda detayları verilen çalıştaylardan ilki, “Tanımlar, Görevler, Yetkiler ve Sorumluluklar” başlıkları altında, gemi işletmelerinin personel ve eğitim müdürleri ile denizcilik eğitimi veren fakülte temsilcilerinin bir araya getirilmesi planlanıyor.

Bu konularla ilgili olarak 22 Ocak 2020 Çarşamba günü saat 14.00'te 1. Stajyer Politikası Geliştirme Çalıştayı düzenlenecek. 

'Tanımlar, Görevler, Yetkiler ve Sorumluluklar' başlıklı çalıştaya Gemi İşletmelerinin Personel ve Eğitim Müdürleri ve Denizcilik Eğitimi Veren Fakülte Temsilcileri konuşmacı olarak katılacak.

Çalıştay, TMMOB Gemi Makineleri İşletme Mühendisleri Odası'nın Kadıköy'deki merkezinde gerçekleştirilecek.

Yorumlar (1)
y.t 1 yıl önce
Stajyer politikalarınızda neden meslek liseleri yok.Staj sorunu sadece üniversitelerin değil denizcilik alanında eğitim gören meslek lisesi mezunlarının da en önemli sorunudur.Denizcilik şirketleri üniversitelere kontenjan ayırırken meslek liselerinden hiç öğrenci almama yönünde karar almaları oldukça üzücüdür. Yaptığınız çalıştaylarda milli eğitim bakanlığını davet etmeniz ve meslek liselerinin de staj sorununu dile getirmeniz görev ve yetkileriniz arasındadır diye düşünüyorum.
-1
açık
banner102