banner191

banner148

banner179

banner176

“Gemi Kontrolü Yetkilendirme Yönetmeliği” çıktı

“Gemi Kontrolü Yetkilendirme Yönetmeliği” yürürlüğe girdi.

SEKTÖRDEN 22.07.2010, 01:49
“Gemi Kontrolü Yetkilendirme Yönetmeliği” çıktı
Resmi Gazetenin bugünkü sayısında yayımlanan yönetmelik, ”ülke ve toplum yararları doğrultusunda, gemi ve su araçlarının inşaat, tadilat, bakım ve onarım işlerinin denetiminde görev alacak, ulusal ve uluslararası bilimsel çalışmaları ve yeni gelişmeleri takip ederek, mesleki etik kurallarına uygun olarak çalışacak TMMOB Gemi Mühendisleri Odasına üye gemi mühendislerine, TMMOB Gemi Mühendisleri Odası tarafından gemi kontrolüne yetkili mühendis belgesi verilmesinin esas ve usullerini” düzenliyor.

Gemi kontrolüne yetkili mühendis belgesi verilmesine ilişkin hükümlerin yer aldığı yönetmeliğe göre, Gemi Kontrolüne Yetkili Mühendis Belgesinin geçerlilik süresi 1 yıl olacak, her yıl ocak ayı içerisinde vize edilmek kaydıyla belgenin geçerlilik süresi bir yıl daha uzatılacak.

Gemi Kontrolüne Yetkili Mühendis Belgesi belirtilen niteliklerin kaybedilmesi halinde Oda Yönetim Kurulu tarafından iptal edilecek.

Gemi kontrolüne yetkili mühendisin çalışma ilkeleri ve sorumluluklarının da ifade edildiği yönetmelik, bugün itibariyle yürürlüğe girdi.

Yorumlar (4)
10 yıl önce
Habere koyduğunuz resim yanıltıcıdır, bu habercilik değildir. Yönetmelik 20 m altı teknelerin kontrolünü kapsıyor. 20 m lik

bir teknede resimdeki dizel makinenin bulunmayacağı aşikardır. Resimdekiler Gemi İnşaa mühendisi değil büyük bir ihtimalle denizcilik okulu öğrencileridir.Gemi İnşaa mühendisleri bu üstü kapalı haberi görünce . Bu işi klaslardan alıp bize mi veriyorlar demiş olabilirler. Ama sitenin haber detayı konusunda ne kadar "titiz" olduğunu görünce vazgeçmişlerdir.
10 yıl önce
okuma yazmanız yok herhalde 20 metre nerden çıktı
10 yıl önce
Sizin de muhayyileniz yerinde mi ? Buraya bu kelimeleri yazan adam arkasını herhalde araştırmıştır diye düşünmediniz mi ??
10 yıl önce
bu yönetmelik denizcilik müsteşarlığı başta müsteşarı ve Gemi İnşa tersaneler genel müdürlüğü ile odalarını güçlendirmek ve bir tekel oluşturmak amacıyla çıkarılmıştır..
banner225
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?