banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

DENİZ-TEK kuruldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın “Deniz Teknolojileri ve Sanayisi Teknik Komitesinin Oluşumu ve Görevlerine Dair Tebliği” Resmi Gazete’de yayınlandı.

SEKTÖRDEN 13.12.2019, 13:10 13.12.2019, 22:34
DENİZ-TEK kuruldu

DENİZ-TEK kuruldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın gemi ve deniz teknolojileriyle gemi yan sanayisine yönelik üretim, ithalat ve ihracatın mevcut durumunu tespit ve analiz ederek geliştirici önerilerde bulunmak üzere Deniz Teknolojileri ve Sanayisi Komitesi (DENİZ-TEK) oluşturuldu. Resmi Gazete’de yayınlanan tebliğde, amacın, plan, program ve stratejilerde yer alan ilke ve hedefler doğrultusunda askeri olmayan sivil gemi ve deniz teknolojileri ile sivil gemi yan sanayi ürünlerine ilişkin sanayi ve teknoloji politikalarının belirlenmesi, sektörün sorunlarının tespit edilerek çözüm yollarının geliştirilmesi amacıyla teknik komite oluşturulması ve bu komitenin çalışma usul ve esaslarının belirlendiği belirtildi.

3 bölüm ve 10 maddeden oluşan tebliğin, askeri olmayan sivil gemi ve deniz teknolojileri ile sivil gemi yan sanayi ürünlerine yönelik ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile sektör temsilcilerinin bir araya gelmesiyle DENİZ-TEK'in oluşturulmasını, komitenin görevlerini, çalışma usul ve esaslarını kapsadığına işaret ediliyor.

Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğe buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
5
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102