banner191

banner148

banner179

banner176

Deniz otobüsü ihalesi yapıldı

DENlZ ulaşımını hayata geçirmekte kararlı olan Antalya Büyükşehir Belediyesi , iptal olan ihalenin ardından ikinci bir ihale düzenledi.

SEKTÖRDEN 05.11.2008, 01:42
Deniz otobüsü ihalesi yapıldı

Deniz otobüsü ihalesi yapıldı

Birincisi iptal edilen deniz otobüsü ihalesinin ikincisinde tek teklif , CMM Yatçılık tarafından verildi

DENlZ ulaşımını hayata geçirmekte kararlı olan Antalya Büyükşehir Belediyesi , iptal olan ihalenin ardından ikinci bir ihale düzenledi .

Toplam 7 firmanın şartname aldığı ihaleye sadece CMM Yatçılık Ltd . Şti . ile Tansel Turizm adlı firmalar katıldı .

Tansel Turizm ' in ihale komisyonuna sunduğu dosyada teminat süresinin şartnamede bildirilen süreden az olduğu görüldü .

Bu gelişmenin ardından Tansel Turizm ihaleden elendi , sadece CMM Yatçılık ' ın dosyası kabul edildi . Antalya Serbest Bölgesi ' nde ( ASB ) faaliyet gösteren İtalyan Giorgio Lazzarone ' nin sahibi olduğu CMM Yatçılık , 1 deniz otobüsü için 1 milyon 130 bin YTL teklif etti .

Büyükşehir ' in ilk etapta AntalyaKemer arasında çalışacak deniz otobüslerinden 3 tane alacağı bildirildi .

aliyeti 2009 yılı bütçesinden karşılanacak 42 kişilik 3 deniz otobüsün birincisi şartnameye göre Haziran ayında teslim edilecek .

İkinci deniz otobüsü Temmuz ' da , üçüncü deniz otobüsü Ağustos ' ta denizde olacak . Sadece CMM Yatçılık ' ın teklifinin kabul edildiği ihale incelemeden olumlu not alırsa Başkan Menderes Türel ' in onayına sunulacak .

İhale Başkan Türel tarafından onaylanırsa Antalya ' nın turkuaz mavisi sularında taşımacılık için çalışmalar hızlanacak .

İhalede tek teklifi veren CMM Yatçılık ' ın sahibi İtalyan Lazzarone , " 1991 yılından bu yana serbest bölgede üretim yapıyoruz . Motoryat üretip başta İtalya olmak üzere Avrupa ' ya pazarlıyoruz . İlk kez böyle bir deniz taşımacılığı ihalesi aldık " dedi . Büyükşehir Belediyesi ' nin 14 Kasım 2007 ' de 3 deniz otobüsü alımı için yaptığı ihaleye Armada Denizcilik ile Kaltrans firmaları katılmış , Kaltrans ' ın 4 milyon 566 bin YTL teklifine karşılık bir milyon 530 bin YTL ' lik teklifle Armada Denizcilik ihaleyi kazanmıştı . İhale onaydan sonra yapılan sözleşme feshedilmişti . Proje gerçekleşir ise iki deniz otobüsü karşılıklı olarak AntalyaKemer arasında sefer yapacak . Üçüncü deniz otobüsü ise ilk etapta yedek olarak bekleyecek. 

Yorumlar (1)
sevda kaya 11 yıl önce
bence ihaleler artık internet üzerinden yapılark daha fazla kesime duyurulmalı, ve daha fazla fiyat teklifi toplanmalı.Ben bile ihtiyaçlarım için www.ihaleetsene.com da ihale açıyorum. Firmalardan ustalardan fiyat tekliflerini alıyorum. Neden bu ihalelerde taşınmasın.
27°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?