banner191

banner148

banner179

banner176

Cengiz Kaptanoğlu Yakışanı Yaptı

AKP Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu; Geçen sene aldığı Malta bayraklı Baracudas isimli tankeri Türk Bayrağına geçirerek Türk Deniz Ticaret Filosuna katkı sağladı.

SEKTÖRDEN 21.03.2005, 01:05
Cengiz Kaptanoğlu Yakışanı Yaptı

CENGİZ KAPTANOĞLU YAKIŞANI YAPTI

AKP İstanbul Milletvekili ve eski  Deniz Ticaret Odası Başkanı Armatör Cengiz Kaptanoğlu Geçen sene Kaptanoğlu Denizcilik adına aldığı Malta Bayraklı 40500 DWT’luk M/T Baracudas isimli tankeri; Türk Bayrağına geçirerek Türk Denizcilik Filosuna bir gemi kazandırdı.

Deniz Ticaret Odası eski Başkanı ve  AKP Milletvekili Cengiz Kaptanoğlu; Son dönemde aldığı yabancı bayraklı gemilere, Türk bayrağı çekerek,  Türk Bayrağından kaçan armatörlere bir anlamda mesaj veriyor.

Bu sayede Kaptanoğlu Denizcilik; Türk Denizcilik filomuzun gelişmesine bir anlamda katkıda bulunuyor.  187metre boyunda 27 metre genişliğinde olan M/T Baracudas Double Tanker Türk Bayrağına geçtikten sonra Hacı İsmail Kaptanoğlu ismini aldı.

Son zamanlarda, bazı Türk Armatörleri vergiden kaçmak için, büyük tonajlı gemilerine yabancı ülkelerin bayraklarına çekiyor.

1990 yılların başlarında 15 milyon DWT olan Türk Deniz Ticaret filosu, Türk bayrağından kaçan armatörler yüzünden, DWT kapasitesi yarı yarıya düştü.

Kaynak:Akşam Gazetesi

DenizHaber.Com

Yorumlar (4)
Deniz deniz 16 yıl önce
Acaba sayın vekil bu gemiyi Türk bayrağına mı kazandırdı yoksa kendi kazancı için yani DİTAŞ taşımalarının ihalesi sadece türk bayraklı gemilerle yapılacağından mı Türk bayrağına geçti? Yorum sizin sayın okuyucular.
HAKKI KURAN 16 yıl önce
Sayın Cengiz Kaptanoğlu, doğruların yanında olan ve Deniz camiasını en iyi bilen

bir Milletvekilimizdir,Fakat

Türk bayrağında ikinci sicil

çıktıktan sonra,hiç bir armatör yabancı bayrak kullanmak istemez çün ki;ITF

sorunlarını çözme şansı azdır.,Yabancı bankalar, yeni inşa olmıyan gemilerin satın alınmasında, Türk bayrağı yerine halen Malta ve

Panama gibi diğer ülkeleri tercih etmektedir. Sayın Kaptanoğlu bu konuda armatörlere yardımcı olursa,kendisine olan inancımız ve saygımız daha çok artacaktır.
ferhat 16 yıl önce
elbette yabancı bayraklı gemiyi TÜRK bayraklı yapmak güzel birşey.fakat devletin de denizciliğe bir katkı yaparak yüksek vergi oranlarının düzenlemesini yapması da daha olumlu olacaktır.Sn.Cengiz Kaptanoğlu'da meclise girmiş bir vekil olarak ve üstelik ikdidar partisi milletvekili olarak denizde olması gereken bu düzenlemeler için grubuna baskı yapmalıdır.
hüsamettin muhipoğlu 16 yıl önce
Sn Kaptanoğlu'nun sadece Ditaş ihalesini almak için Türk bayrağı çektiğini çoluk çocuk bile biliyor. Lütfen beyler, kimi kandırıyorsunuz?
17°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?