banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

AYSHIPS'in Modern Dökme Yük Gemisinin İlk Bloğu Havuzda

(Deniz Haber. Com) Aydın Deniz İşletmeciliği A.Ş.'nin (Ayships) işletmesine katacağı Sorsi isimli 64.000 tonluk modern dökme yük gemisinin ilk bloğu bugün itibariyle havuza konuldu. Tersane üst yönetimi, Astro Shipping, ClassNK'in yoğun katılımlarıyla düzenlenen seremonide, Ayships Genel Müdürü Burak Alkoç ve yeni inşaa denetim ekibi de törene iştirak ettiler. 

SEKTÖRDEN 06.03.2017, 16:43 07.03.2017, 08:58 Nermin İstikbal
AYSHIPS'in Modern Dökme Yük Gemisinin İlk Bloğu Havuzda

AYSHIPS'in Modern Dökme Yük Gemisinin İlk Bloğu Havuzda

Aydın Deniz İşletmeciliği A.Ş.'nin (Ayships) işletmesine katacağı Sorsi isimli 64.000 tonluk modern dökme yük gemisinin ilk bloğu bugün itibariyle havuza konuldu. Tersane üst yönetimi, Astro Shipping, ClassNK'in yoğun katılımlarıyla düzenlenen seremonide, Ayships Genel Müdürü Burak Alkoç ve yeni inşaa denetim ekibi de törene iştirak ettiler. 

Sorsi gemisinin teslimi Eylül ayı içerisinde yapılacaktır. Bunun yanı sıra yeni inşaa denetimlerini sürdürdükleri diğer iki adet 64.000 tonluk geminin ise Kasım ayı sonunda teslim edilmeleri öngörülmektedir. 

Şu an itibariyle Ayships'in işletmesi altında 6 adet dökme yük gemisi bulunmaktadır. Geçen yıl başında Singapore'da Susesea Holdings Pte. Ltd. ile ticari aktivitelerini genişleterek global anlamda daha faz söz sahibi olmak, rol almak adına açtıkları ofislerine önümüzdeki ay Londra ofisi eklenecektir. 

Ayrıca yük anlaşmaları, kiralama, teknik işletme konularında faaliyet gösteren Susesea Holdings Pte. Ltd. ile emin adımlarla ilerleyen Ayships büyük bir fon kuruluşuyla birlikte hareket ederek yıl sonuna kadar işletmesine en az beş adet gemi daha katmayı hedeflemektedir. 

Denizciliği uzun soluklu olarak düşünen ve yaklaşık 45.000 çalışanı olan Turgut Aydın Holding'in gemi işletme firması olan Ayships, kadrosunu daha da genişleterek tecrübeli ekibiyle uluslararası arenada kısa sürede adından söz ettirmiş ve saygın bir yer edinmiştir. 

Yorumlar (3)
albatros1981 3 yıl önce
Gemilerinde Turk personel istihdam eden Ayshipsin yeni gemileri hayirli olsun
Hayrettin 3 yıl önce
Hayırlı olsun
Denizci 3 yıl önce
Tebrikler Ayships
30°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?