banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

AWE-5 Hattında Değişiklik

COSCON, K-Line, Yang Ming ve Hanjin’den oluşan CKYH İttifakı, Asya ve Doğu Amerika arasındaki AWE-5 hattındaki 3 bağlantıda değişiklik yaptığını açıkladı.

SEKTÖRDEN 31.03.2007, 15:43
AWE-5 Hattında Değişiklik

AWE’de Yenileme

COSCON, K-Line, Yang Ming ve Hanjin’den oluşan CKYH İttifakı, Asya ve Doğu Amerika arasındaki AWE-5 (Alll Water Express) hattındaki 3 bağlantıda değişiklik yaptığını açıkladı. Buna göre değiştirilen AWE-1, 4 ve 5 bölgelerin farklı ihtiyaçları düşünülerek; Kuzey, Merkez ve Güney adlarını alırken değişiklikler Mayıs ayından itibaren uygulanmaya başlayacak. Buna göre K-Line’dan 10 ve Hanjin’den 14 adet 4,000 TEU’luk panamax gemilerin kullanılacağı yeni bağlantıların rotları şöyle:

AWE Güney : Chiwan, Yantian, Hong Kong, New York, Norfolk, Savannah, Chiwan
AWE Merkez: Xiamen, Hong Kong, Yantian, Ningbo, Şangay, Busan, Savannah, Norfolk, Charleston, Xiamen AWE Kuzey  : Qingdao, Ningbo, Şangay, Busan, New York, Wilmington, Savannah, Busan, Qingdao

Varlığını sürdüren önceki hatlar ise şöyle:

AWE2: Qingdao, Şangay, Yantian, Hong Kong, Charleston, New York, Boston, Qingdao
AWE3: Hong Kong, Yantian, Kaohsiung, Pusan, Savannah, Wilmington, New York, Kaohsiung, Hong Kong

Böylece müşterilere Xiamen’e doğrudan uğrama imkanı sağlanacağı gibi güney/kuzey Çin’i ABD’nin doğu kıyılarına bağlayan bir ekspres servis de ihdas edilmiş oluyor. Hong Kong’la New York arasının 22 ve Şangay-New York arasının ise 23 gün süreceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Kaynak: Deniz Ticaret Odası Web Sitesi www.denizticaretodasi.org

Yorumlar (0)
20°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?